JÚLIA KOZÁKOVÁ & SOLE !!! ZMENA MIESTA !!!

perexPrvý koncert 7. ročníka SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU 2024. POZOR  !!! ZMENA MIESTA !!!
7. JÚN, 20.00 HOD. / BÁBKOVÁ SÁLA DK / VSTUPNÉ: 10€ (vchod cez Dekáč)
Hudobné zoskupenie okolo skvelej speváčky Júlie Kozákovej, nám predstaví nový debutový album SOLE, ktorý vychádza z východoeurópskeho jazzu, andalúzskeho flamenca a samby. Mieša v sebe rómsku a balkánsku tradíciu. Predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a na www.kulturars.sk. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Dome kultúry.

Poslucháči si tak budú môcť vypočuť tradičné piesne v jedinečných verziách založených na voľnej džezovej forme miešajúcej hneď niekoľko jazykov –⁠ španielčinu, rómčinu, bulharčinu a samozrejme slovenčinu. Jednoducho tieto piesne spoja krásu a farby súčasného globálneho sveta, v ktorom žijeme.

Kapela: Júlia Kozáková / spev, Ľudovít Kotlar / piano, Filip Urda / akordeón, Ľubomír Gašpar / kontrabas, Juraj Raši / bicie.

SOLE Plagát malý

SOLE je hudobné zoskupenie, ktoré čerpá inšpiráciu z tradičných piesní rôznych krajín, vyberá z nich charakteristické hudobné prvky a pretvára ich do novej súčasnej podoby naprieč žánrami jazzovej, klasickej a tradičnej hudby. Pri hudobnej tvorbe a interpretácií dbajú na to, aby ich aranžmány ulahodili náročnejším poslucháčom, avšak zároveň ostávali zrozumiteľné a našli si cestu aj k širokej škále poslucháčov.

foto

Napriek tomu, že toto zoskupenie pôsobí na hudobnej scéne iba od roku 2020, vďaka silnému hudobnému obsadeniu, citlivému prístupu a originálnemu repertoáru sa rýchlo dostalo na mnohé významné hudobné podujatia ako City Sounds Festival 2021 Slovenskom rozhlase, Festival 900 metrov jazzu, alebo TV relácia Trochu Inak s Adelou. Zoskupeniu vyšiel na jeseň 2020 debutový singel s názvom DUJ JILORA v spolupráci so Spectrum Quartett a významným slovenským umelcom Jurajom Bartošom.

JAZZTIVAL 2024 malý plagát

Projekt SOBOTSKÝ JAZZTIVAL 2024 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry.

 

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.