POSTAV SA ZA SEBA

perexPre všetky deti a ich rodičov sme vo štvrtok, 13. 6. 2024 o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol pripravili skvelý divadelný zážitok v podobe predstavenia POSTAV SA ZA SEBA. Jedinečný príbeh lesných zvierat a tvorov nám odhalí, aké dôležité je postaviť sa za seba a za všetkých, ktorí to potrebujú. Dokonca aj vtedy, keď si myslíte, že to nedokážete. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2024, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.


Hlavné postavy lesného príbehu sú odvážny, hoci nesmelý Medveď, sebavedomá Lasica a Lester – zlodej, ktorý ničí les a strpčuje život jeho obyvateľstvu. Ich spoločné dobrodružstvo naučí deti zásady bezpečnosti (mysli, zakrič, odíď, bráň sa, zdieľaj) a rúca mýty spojené so schopnosťou postaviť sa za seba. Táto divadelná hra s interaktívnymi prvkami zapojí deti priamo do príbehu, naučí ich, že aj silné postavy niekedy potrebujú podporu, aby mohli využiť svoj hlas, stanoviť si hranice a komunikovať svoje pocity a potreby. Spolu s Lasicou si deti precvičia, ako zaujať sebavedomý obranný postoj, nájsť v sebe silný hlas, opísať emócie hlavných postáv.

Postav_sa_za_seba_malý plagát
Divadelný zážitok a edukatívne prvky sú doplnené o vzdelávacie materiály pre ďalšiu prácu s deťmi. Deti a rodičia sa tak môžu venovať následnému budovaniu osobnej bezpečnosti, vnímaniu okolia, vlastných emócií a potrieb, komunikácii, budovaniu dôvery a schopnosti vyhľadať pomoc.

 

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.