DIVADLO A DETI 2024

perexCeloštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti DIVADLO A DETI sa opäť uskutoční v Rimavskej SobotePočas dvoch júnových dní, 13. -14. 6. 2024, sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne viac ako 100 účinkujúcich z celého Slovenska, ktorí predstavia svoje inscenácie detskému publiku i odbornej porote. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Všetky predstavenia na festivale sú bezplatne prístupné verejnosti.

Súťažné predstavenia bude hodnotiť trojčlenná odborná porota aj detské fórum Agora, zložené zo žiakov dramatického odboru ZUŠ v Rimavskej Sobote. Členovia odbornej poroty môžu navrhnúť jednu víťaznú inscenáciu do programu festivalu Scénická žatva v Martine.

na stránku

Účastníci prehliadky Divadlo a deti neprídu do Rimavskej Soboty len súťažiť. Organizátori pre nich pripravili zaujímavý divadelný workshop pod vedením hlasového pedagóga, speváka a herca MgA. Jána Hyžu, PhD., s názvom „Skrytý“ nástroj hlas. Dôležitou súčasťou festivalu je i stretnutie odbornej poroty s tvorcami divadelných inscenácií na rozborových seminároch.

štvrtok program

Spestrením programovej ponuky budú hosťujúce predstavenia profesionálnych divadiel na nádvorí Čierneho orla, určené širokej verejnosti. Vo štvrtok 13. júna o 17.00 hod. sa najmenšie deti môžu zapojiť do interaktívneho bábkového predstavenia Postav sa za seba, ktoré pripravilo o.z. Vilka deťom. V piatok 14. júna o 17.00 hod.  predstaví Teáter Komika z Levíc s inscenáciou Prasiatko PiGi a jeho dobrodružstvá.

piatok program

Hlavným organizátorom festivalu je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, odborným garantom je Národné osvetové centrum. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

na stránku organizátori

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.