Čerstvý nákup v Mestskej galérii

čerstvý nákup.perexPozývame Vás do Mestskej galérii na prehliadku výstavy s názvom Čerstvý nákup, ktorá predstavuje najnovšie prírastky do zbierky galérie. Prezentuje diela umelcov a umelkýň, ktorí v Mestskej galérii počas jej existencie vystavovali. Výstava potrvá do 16.10 2015, otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod.

Vystavujúci autori:
Štefan Balázs, Erik Binder, Jana Farmanová, Květa Fullierová, Milan Hnat, Lýdia Jergušová Vydarená, Peter Kalmus, Barbora Kožíková Lichá, Juliana Mrvová, Jozef Mužila, Ivana Sláviková, Marián Straka, Géza Németh, Veronika Rónaiová, Ivan Slovenčák, Alžbeta Štefunková Szabó, Ján Triaška, Tibor Uhrin.
Mestská galéria v Rimavskej Sobote je galerijnou inštitúciou, ktorá bola zriadená mestskou samosprávou v roku 1996 ako špecializovaná zbierkotvorná inštitúcia. Zameriava sa na výskum a prezentáciu súčasného slovenského a regionálneho výtvarného umenia. Zbierka vzniká postupne s výstavnou činnosťou galérie a nadväzuje najmä na zrealizované výstavy.