750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota

750_2Počas roka 2021 si pripomíname 750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota. Podľa A. Botoša upresňujúce označenie Rimavská Sobota – Rymoa Zumbota je prvýkrát doložené listinou z roku 1271, v ktorej kaločský arcibiskup oslobodzuje obyvateľov Rimavskej Bane od poplatkov, ktoré zvyknú platiť úradníkom v R. Sobote.

Čítajte ďalej

OZNAM

TIC-kaTuristické informačné centrum Rimavská Sobota poskytuje turistické informácie zatiaľ na adrese msksrs@rsnet.sk, resp: jutkova@domkultury-rs.sk, a tel. č: 0911 216 104.

O obnove činnosti kancelárie TIC Vás budeme včas informovať.

Podporujeme snahy

akis logo

Oznam

perexOznamujeme našim priaznivcom a návštevníkom, že z dôvodov covid opatrení je prevádza DK dočasne obmedzená od 8:00-do 12:00 každý pracovný deň. Vstupné na zrušené podujatia vraciame v tomto čase do konca mesiaca októbra. Nový termín predstavenia Rómeo a Júlia je 7. február 2021, vstupenky ostávajú v platnosti. Do odvolania nefungujú ani krúžky, kluby a cvičenia. Ďakujeme za pochopenie, zachovajte nám svoju priazeň.

Stanovisko MsKS ku aktuálnej situácii

koronavirus-1Stanovisko MsKS v súvislosti s nariadením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vo veci opatrení pri ohrození verejného zdravia z dôvodu šírenia prenosného ochorenia COVID-19. V súvislosti s preventívnymi opatreniami verejnosti oznamujeme, že podujatia naplánované do konca mája nateraz ZRUŠENÉ !!! Vstupenky ostávajú v platnosti. O náhradných termínoch vás budeme včas informovať.  Kino Orbis Rimavská Sobota v uvedenom termíne ruší všetky predstavenia. Rovnako sa to týka všetkých klubov a krúžkov. Týka sa to týchto podujatí:

Čítajte ďalej

Bažant Kinematograf 2019

perexBažant Kinematograf je putovný letný filmový festival, ktorý už 17 rokov prináša do slovenských miest kvalitné české a slovenské filmy. Generálnym partnerom projektu je Zlatý Bažant. V roku 2019 Bažant Kinematograf navštívi 30 miest. V termíne  15. – 18. 7.  bude hosťovať u nás v Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí.  Počas týchto štyroch dní vzhliadneme tieto filmové snímky: Dôverný nepriateľ, Teroristka, Ženy v behu a Trabantom tam a zase späť. Filmy bude Bažant Kinematograf premietať  vždy o 21.30 hod.  z retro-autobusu. Všetky filmové projekcie sú pre divákov bez vyberania vstupného.
Čítajte ďalej

VYPREDANÉ!!! The Duchonˋs

perexPocta legendárnemu slovenskému spevákovi Karolovi Duchoňovi, 28. 3. 2019 o 19.00 hod. aj v Rimavskej Sobote. Hudobno-tanečná divadelná show, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele s Patrikom Vyskočilom, v aranžmánoch Antona Popoviča. V réžii a choreografii Jána Ďurovčíka. Vstupné 28€, vypredané. Čítajte ďalej

PF 2019

PF 2019 malá

PF 2016

Ďakujeme, že spolu s nami žijete kultúrou.
Prajeme krásne vianočné sviatky a v zdraví prežitý rok 2016.

PF 2016 - MSKS malá

Maduar a ich najväčšie hity

Maduar 30 perexHafanana, Do It alebo Mystic Party? Kto by si nepamätal tieto hity od rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar. Už v pondelok, 9. 11. o 19:00 hod. zaznejú tieto a mnohé ďalšie ich vypaľováky 90-tych rokov v Dome kultúry pri príležitosti 30. výročia založenia skupiny. Pripravená je špeciálna videoprojekcia, ktorá mapuje celú históriu kapely. Vstupné: 8€, predpredaj v TIC, MsKS i na mieste.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »