100 rokov slovenského divadla v RS

perexFestival ochotníckeho divadla organizujeme pri príležitosti osláv storočnice od uvedenia prvej inscenácie v slovenskom jazyku v Rimavskej Sobote. Prvá inscenácia nemeckého autora Rodericha Benedixa: Nežné príbuzenstvo bola uvedená v roku 1920. Festival sa mal uskutočniť už v roku 2020, ale pre pandémiu sa jeho realizácia posunula na leto 2021. Súčasťou je 11 divadelných predstavení detských i dospeláckych DS, premiéra pôvodnej hry v podaní miestnych ochotníkov a krst knihy venovanej histórii divadla v meste.
Čítajte ďalej

RÓMEO a JÚLIA bude

perexTak predsa sa to podarí !!! Všetkých milovníkov moderného tanca a známeho príbehu W. Shakespeara pozývame v utorok, 24. 8. 2021 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na  strhujúce moderné tanečné divadlo RÓMEO a JÚLIA v réžii Jána Ďurovčíka. Dva znepriatelené rody, dvaja milenci a jedna osudová láska … Rómeo a Júlia v podaní Slovenského divadla tanca. Na divadelné dosky sa postaví aj samotný režisér Ján Ďurovčík. Vstupné: 20€. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Dopredaj vstupeniek osobne v MsKS.

Čítajte ďalej

Jaromír Nohavica a hostia

perexPozývame Vás na nami dlhoočakávaný koncert významného českého folkového pesničkára a osobitého speváka JAROMÍRA NOHAVICU v Rimavskej Sobote. So svojimi hosťami, vynikajúcimi muzikantmi Robertom Kuśmierskim (PL) a Pavlom  Plankou (CZ) nás budú zabávať v nedeľu, 10. 10. o 19.30 hod. v divadelnej sále DK. Vstupné: 26€ / 28€ podľa sedenia. Predaj vstupeniek v MsKS a na www.maxiticket.sk

Čítajte ďalej

The Duchonˋs !!! ZMENA

duchons perexPozývame Vás v sobotu,  24. júla 2021  o 20.30 hod. do divadelnej sály DK na hudobno – tanečnú show The Duchonˋs, ktorá je poctou speváckej legende Karolovi Duchoňovi. Súčasní slovenskí umelci sa  pod vedením Jána Ďurovčíka  rozhodli vzdať poctu nežijúcemu fenomenálnemu spevákovi novou netradičnou formou aj za pomoci divákov, ktorí majú možnosť dozvedieť sa všeličo o živote a tvorbe Karola Duchoňa. Program graduje a určite roztlieska, rozospieva a dokonca roztancuje všetkých prítomných divákov. Vstupné zostalo 23€. Predaj vstupeniek: MsKS a online na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

BAŽANT KINEMATOGRAF 2021

perexBažant Kinematograf za pár dní začne svoju devätnástu sezónu.  Máme veľkú radosť, že opäť zavíta aj do Rimavskej Soboty, a to v dňoch 20. – 25. júla. Premietať sa bude na Hlavnom námestí  vždy o 21.30 hod., postupne uvidíme tieto skvelé filmy československej kinematografie: Cesta do nemožna, Šarlatán, Bourák, 3Bobule a Meky plus zaujímavé krátke filmy. Premietanie je prístupné verejnosti zdarma. Príďte si vychutnať hviezdny zážitok na plátne aj na oblohe. Partnerom projektu je Zlatý Bažant.
Čítajte ďalej

Ekonómia sexu !!! nový termín

perex!!! Nový termín prednášky je sobota,  23. 10. 2021 o 19.00 hod.!!! Doteraz zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti. Ďakujeme za pochopenie a za to, že ostávate verní kultúre:-) O vážnych veciach úplne nevážne. Toľko srandy ste už dlho nezažili, pretože doktor Radim Uzel je úplne úžasný rozprávač o tom, že hoci ľudská sexualita slúži predovšetkým na rozmnožovanie, človek oproti ostatným živočíchom sexuálny styk prevádzkuje tiež pre svoje potešenie. Odborne povedané sex má nielen funkciu prokreačnú, ale aj rekreačnú. A v Sexuálnej ekonómii Radima Uzla sa navyše aj skvele pobavíte. Vstupné: 12€, predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

A čo sa stalo so ženou?

Csavar perex Pozývame Vás v pondelok, 14. 12. 2020 o 18.00 hod. na komorné predstavenie Csaba Kissa: A čo sa stalo so ženou? /De mi lett a nővel?
Príbeh, poskladaný z ôsmich noviel A. P. Čechova, sľubuje všetkým záujemcom výbornú zábavu.  Hrajú: Viktor Szabó, Ottó Culka a István Olasz, herci Jókaiho divadla v Komárne. Lístky v hodnote 7€ v obmedzenom počte sú v predpredaji v Kníhkupectve Mihálya Tompu, v MsKS aj online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Vianočná burza nápadov a lásky 2020

VB nápadov a lásky 2020 perexSme plní odhodlania a radosti z „priaznivejšej“ situácie, preto sme sa s obrovskou túžbou rozhodli aj  tento rok zorganizovať našu milovanú VIANOČNÚ BURZU NÁPADOV a LÁSKY . A tak ako po iné roky hľadáme šikovných ľudí, ktorí niečo krásne vyrábajú: ručná práca, vianočné ozdoby, domáce dobrôtky, prírodné produkty, zdravá strava a pod. a mali by záujem prezentovať sa a ponúknuť svoje poctivé výrobky na Vianočnej burze nápadov a lásky v Dome kultúry, ktorú plánujeme uskutočniť  v piatok, 11. 12. 2020 popoludní od 13.00 hod. pre všetkých ľudí dobrej vôle. Prosíme  všetkých záujemcov, aby sa prihlásili telefonicky na čísle 56  21550, alebo mailom msksrs@rsnet.sk.

Čítajte ďalej

ZRUŠENÉ!!! Štúdio tanca: JUMBLE

perexVzhľadom na aktuálne opatrenia spojené s pandémiou sme nútení odložiť predstavenie JUMBLE na iný termín. Budeme Vás včas informovať.
Najnovšia tanečno-multimediálnu inscenácia Divadla Štúdio tanca JUMBLE spájajúcu telo človeka s pohyblivou scénou, video artom, interaktívnou hudbou a vnímavým divákom.  Môžete sa tešiť na silné témy a svieže tanečné výkony v podaní medzinárodného umeleckého súboru zloženého z tanečníkov z krajín ako: Malajzia, Čile, Poľsko, Cyprus a Slovensko. Večer otvoria krátkym vystúpením predskokani z tanečného súboru JUGA zo ZUŠ RS.

Čítajte ďalej

Krásny letný deň (muzikál) / Szép nyári nap

perexHlavnými postavami muzikálu Szép nyári nap / Krásny letný deň sú mladí ľudia, ktorí sa chystajú na „dobrovoľnú“ brigádu do kečupárne kdesi do „Zapadákova“. Je horúci júl, sedemdesiate roky a ako to už v tých časoch bývalo, našich mladých hrdinov čaká prísny režim, ranné rozcvičky, (ne)znesiteľný pedagogický dozor, žarty a doberanie sa navzájom, ale hlavne zábava, spev, tanec, smiech a predovšetkým nové priateľstvá a prvé lásky…. Každému známy „retropríbeh“ s hitmi populárnej maďarskej kapely Neoton prednesie MagyaRock Dalszínháza z Maďarska, 2. 8. 2020 o 20.00 hod. na amfiteátri v Rimavskej Sobote. Predpredaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk. Vstupné v predpredaji: 12€/ na mieste 15€.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »