Stopar’s cowboy show / ŽIVOT KOVBOJA

perexV nedeľu, 8. 8. o 17.00 hod. pokračujeme v našich Rozprávkových prázdninách pre najmenších v kovbojskom štýle. Príďte do Mestskej záhrady a zažijete zábavno-vzdelávacie predstavenie zo života kovbojov, v ktorom deti nielenže uvidia prácu s lasom, jedinečnú šou s bičmi, ale aj sa sami stanú splašeným dobytkom, ktoré potrebuje kovboj Stopár pochytať do lasa. Na svoje si prídu nielen deti ale aj rodičia. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry.
Čítajte ďalej

Zemobrazy v MsG

zemobrazy perexMestská galéria pozýva návštevníkov na prehliadku výstavy Kati M. Decsi / Zemobrazy… Autorka sa vo svojej tvorbe venuje najmä experimentálnej maľbe s využitím prírodných pigmentov (blato, šťava z červenej kapusty) tvorbe epoxidových objektov a site-specific inštaláciám. Kurátorka: Martina Bábinová. Trvanie výstavy:  do 18. 8. 2021. Otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Miro Jaroš: TURNÉ DO PRAVEKU

perexMiro Jaroš prichádza do nášho mesta s novým, letným programom, ktorý nesie názov TURNÉ DO PRAVEKU. Spolu sa vydáme na dobrodružnú cestu za dinosaurami, no nezabudneme ani na Planéty či čarovné prázdniny U babičky. V piatok, 13. 8. 2021 o 17.00 hod. si na amfiteátri s kapelou zaspievate a zatancujete na najväčšie hity ako Balón, Moje telo, Hýb sa či Strašidlá. Koncert je vhodný pre celú rodinu. Ideálny je pre deti od 3 rokov, ktoré dobre znášajú hlasnú hudbu. Vstupné: 12€ / osoba, predaj vstupeniek v MsKS a www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

ROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021

RP2021_perexROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021 je projekt pozostávajúci zo sledu nedeľných detských predstavení v príjemnom prostredí Mestskej záhrady v tieni stromov. Predstavenia sú pre najmenších divákov a ich rodičov sprístupnené zdarma, rozložené sú do obdobia letných prázdnin. Projekt z verejných zdrojov podporil Banskobystrický samosprávny kraj. Organizátorom podujatia sú OZ Oxymoron a MsKS. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia uskutočnia v DK.

Čítajte ďalej

Tvorivé dielne v Mestskej galérii

perex dielneMilí rodičia, milé deti, pozývame vás na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Sobotné dielne v galérii s lektorkou Dankou Pánekovou budú 26. 6. a 3. 7. od 10.00 do 12.00. Druhým projektom je Tvorivé leto v galérii, ktoré pozostáva zo 6 dielní: 6. – 9. 7. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Petrou Filipiakovou a 3. – 4. 8. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Dankou Pánekovou. Na dielne je potrebné vopred sa objednať, je potrebné napísať: dátum dielne, meno dieťaťa, kontakt na rodiča: tel. alebo mail.
Čítajte ďalej

100 rokov slovenského divadla v RS

perexFestival ochotníckeho divadla organizujeme pri príležitosti osláv storočnice od uvedenia prvej inscenácie v slovenskom jazyku v Rimavskej Sobote. Prvá inscenácia nemeckého autora Rodericha Benedixa: Nežné príbuzenstvo bola uvedená v roku 1920. Festival sa mal uskutočniť už v roku 2020, ale pre pandémiu sa jeho realizácia posunula na leto 2021. Súčasťou je 11 divadelných predstavení detských i dospeláckych DS, premiéra pôvodnej hry v podaní miestnych ochotníkov a krst knihy venovanej histórii divadla v meste.
Čítajte ďalej

RÓMEO a JÚLIA bude

perexTak predsa sa to podarí !!! Všetkých milovníkov moderného tanca a známeho príbehu W. Shakespeara pozývame v utorok, 24. 8. 2021 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na  strhujúce moderné tanečné divadlo RÓMEO a JÚLIA v réžii Jána Ďurovčíka. Dva znepriatelené rody, dvaja milenci a jedna osudová láska … Rómeo a Júlia v podaní Slovenského divadla tanca. Na divadelné dosky sa postaví aj samotný režisér Ján Ďurovčík. Vstupné: 20€. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Dopredaj vstupeniek osobne v MsKS.

Čítajte ďalej

Jaromír Nohavica a hostia

perexPozývame Vás na nami dlhoočakávaný koncert významného českého folkového pesničkára a osobitého speváka JAROMÍRA NOHAVICU v Rimavskej Sobote. So svojimi hosťami, vynikajúcimi muzikantmi Robertom Kuśmierskim (PL) a Pavlom  Plankou (CZ) nás budú zabávať v nedeľu, 10. 10. o 19.30 hod. v divadelnej sále DK. Vstupné: 26€ / 28€ podľa sedenia. Predaj vstupeniek v MsKS a na www.maxiticket.sk

Čítajte ďalej

750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota

750_2Počas roka 2021 si pripomíname 750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota. Podľa A. Botoša upresňujúce označenie Rimavská Sobota – Rymoa Zumbota je prvýkrát doložené listinou z roku 1271, v ktorej kaločský arcibiskup oslobodzuje obyvateľov Rimavskej Bane od poplatkov, ktoré zvyknú platiť úradníkom v R. Sobote.

Čítajte ďalej

Aktuálna ponuka klubov a krúžkov

perex KaK 2021Konečne rozbiehame všetky naše pohybové  aktivity. Pripravili sme aktuálnu ponuku klubov a krúžkov, platnú od pondelka, 24. 5. 2021. Vstup na všetky aktivity je od kruháča (vchod E). Pondelok,  18.00 hod.:  Aerobic, Latino Fitnes dance, Orientálne a havajské tance. Utorok, 18.00 hod.: Klasická joga, menej náročná , Tanečný klub IMPULZ, súťažné spoločenské tance pre členov klubu / dospelých / seniorov. Streda, 18.00 hod.: Power  joga, viac dynamická, posilňovacia. Pripravujeme NOVÝ  TANEČNÝ  KURZ pre dospelých / seniorov začiatočníkov a NOVÝ TANEČNÝ KRÚŽOK pre malé deti od 3 rokov aj  pre mládež. Prihlášky a bližšie informácie u nás v Dome kultúry, tel. 047 5621550.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »