Stopar’s cowboy show / ŽIVOT KOVBOJA

perexV nedeľu, 8. 8. o 17.00 hod. pokračujeme v našich Rozprávkových prázdninách pre najmenších v kovbojskom štýle. Príďte do Mestskej záhrady a zažijete zábavno-vzdelávacie predstavenie zo života kovbojov, v ktorom deti nielenže uvidia prácu s lasom, jedinečnú šou s bičmi, ale aj sa sami stanú splašeným dobytkom, ktoré potrebuje kovboj Stopár pochytať do lasa. Na svoje si prídu nielen deti ale aj rodičia. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry.
Čítajte ďalej

Miro Jaroš: TURNÉ DO PRAVEKU

perexMiro Jaroš prichádza do nášho mesta s novým, letným programom, ktorý nesie názov TURNÉ DO PRAVEKU. Spolu sa vydáme na dobrodružnú cestu za dinosaurami, no nezabudneme ani na Planéty či čarovné prázdniny U babičky. V piatok, 13. 8. 2021 o 17.00 hod. si na amfiteátri s kapelou zaspievate a zatancujete na najväčšie hity ako Balón, Moje telo, Hýb sa či Strašidlá. Koncert je vhodný pre celú rodinu. Ideálny je pre deti od 3 rokov, ktoré dobre znášajú hlasnú hudbu. Vstupné: 12€ / osoba, predaj vstupeniek v MsKS a www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

ROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021

RP2021_perexROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021 je projekt pozostávajúci zo sledu nedeľných detských predstavení v príjemnom prostredí Mestskej záhrady v tieni stromov. Predstavenia sú pre najmenších divákov a ich rodičov sprístupnené zdarma, rozložené sú do obdobia letných prázdnin. Projekt z verejných zdrojov podporil Banskobystrický samosprávny kraj. Organizátorom podujatia sú OZ Oxymoron a MsKS. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia uskutočnia v DK.

Čítajte ďalej

Tvorivé dielne v Mestskej galérii

perex dielneMilí rodičia, milé deti, pozývame vás na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Sobotné dielne v galérii s lektorkou Dankou Pánekovou budú 26. 6. a 3. 7. od 10.00 do 12.00. Druhým projektom je Tvorivé leto v galérii, ktoré pozostáva zo 6 dielní: 6. – 9. 7. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Petrou Filipiakovou a 3. – 4. 8. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Dankou Pánekovou. Na dielne je potrebné vopred sa objednať, je potrebné napísať: dátum dielne, meno dieťaťa, kontakt na rodiča: tel. alebo mail.
Čítajte ďalej

100 rokov slovenského divadla v RS

perexFestival ochotníckeho divadla organizujeme pri príležitosti osláv storočnice od uvedenia prvej inscenácie v slovenskom jazyku v Rimavskej Sobote. Prvá inscenácia nemeckého autora Rodericha Benedixa: Nežné príbuzenstvo bola uvedená v roku 1920. Festival sa mal uskutočniť už v roku 2020, ale pre pandémiu sa jeho realizácia posunula na leto 2021. Súčasťou je 11 divadelných predstavení detských i dospeláckych DS, premiéra pôvodnej hry v podaní miestnych ochotníkov a krst knihy venovanej histórii divadla v meste.
Čítajte ďalej

Aktuálna ponuka klubov a krúžkov

perex KaK 2021Konečne rozbiehame všetky naše pohybové  aktivity. Pripravili sme aktuálnu ponuku klubov a krúžkov, platnú od pondelka, 24. 5. 2021. Vstup na všetky aktivity je od kruháča (vchod E). Pondelok,  18.00 hod.:  Aerobic, Latino Fitnes dance, Orientálne a havajské tance. Utorok, 18.00 hod.: Klasická joga, menej náročná , Tanečný klub IMPULZ, súťažné spoločenské tance pre členov klubu / dospelých / seniorov. Streda, 18.00 hod.: Power  joga, viac dynamická, posilňovacia. Pripravujeme NOVÝ  TANEČNÝ  KURZ pre dospelých / seniorov začiatočníkov a NOVÝ TANEČNÝ KRÚŽOK pre malé deti od 3 rokov aj  pre mládež. Prihlášky a bližšie informácie u nás v Dome kultúry, tel. 047 5621550.
Čítajte ďalej

Dlhý, Široký a Bystrozraký

perexNašich najmilších najmenších divákov pozývame na ďalšie divadelné predstavenie v rámci projektu Rozprávkové prázdniny 2021. Predstavenie Divadla Žihadlo bude v nedeľu, 18. 7. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade, tak aby sme boli všetci ukrytý pred slniečkom. Vstup je zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry. Známu rozprávku o troch kamarátoch Dlhom, Širokom a Bystrozrakom rozpráva a popri tom fotografuje umelec zo srdca Európy fotograf Róbert Fógotraf.
Čítajte ďalej

KRAJČÍR NITÔČKA

Krajčír Nitôčka perexNašich najmilších najmenších divákov pozývame na prvé divadelné predstavenie v rámci projektu Rozprávkové prázdniny. Predstavenie banskobystrického Divadla pod balkónom KRAJČÍR NITÔČKA bude v nedeľu, 4. 7. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade, tak aby sme boli všetci ukrytý pred slniečkom. Vstup je zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry.
Čítajte ďalej

DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ GEMER

DRG PerexDOBŠINSKÉHO  ROZPRÁVKOVÝ  GEMER  2020, XXVI. ročník, 15. – 17. júna 2021. Cieľom podujatia je uchovávať rozprávky pre budúce generácie rôznymi formami a aktivitami, formovať osobnosť a postoj detí a mladých ľudí príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovať mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok. Počas trojdňového podujatia sme pripravili pre deti z miestnych MŠ a ZŠ bohatý program: divadelné predstavenie, tvorivé dielne, prednášku, čítanie obľúbených rozprávok. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Malá škola hudobnej improvizácie 2021

Malá škola hudobnej improvizácie 2021_štvorecVenuješ sa hre na hudobný nástroj a chcel by si naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál? Tak sa prihlás do Malej školy hudobnej improvizácie, ktorá sa bude konať 13. – 16. júla 2021 na horskej chate v rekreačnej oblasti Kokava-Háj.

S lektormi Štefanom Szabóom, Michaelou Turcerovou a Jánom Fialom sa prostredníctvom interaktívnych hudobných cvičení staneš na malú chvíľu ozajstným skladateľom. Súčasťou workshopu bude aktívne počúvanie hudby, zvukové prechádzky v prírode, turistika aj večerný koncert. Účasť na ňom je bezplatná (vrátane ubytovania a stravy).

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »