Víkendový kurz zbormajstrov 2018

VKD perexDirigenti všetkých typov amatérskych speváckych zborov sa môžu počas Víkendového kurzu zbormajstrov od 7. do 9. 9. 2018 zdokonaliť v taktovacej technike, metodike práce so speváckym zborom, nácviku skladieb a hlasovej výchove. Kurz povedú lektori Prof. MgA. Blanka Juhaňáková, ArtD., pedagogička VŠMU v Bratislave a JAMU v Brne; Doc. Mgr. art. Pavol Tužinský, ArtD., dirigent a pedagóg AU v Banskej Bystrici; Mgr. Katarína Kružíková, pedagogička ZUŠ v Senici.

Čítajte ďalej

Festival Rimavská Sobota spievaj!

RS Spievaj perexRimavská Sobota spievaj! je festival zborov a speváckych zoskupení z nášho mesta. V rámci neho sa v stredu, 4. 4. 2018 uskutočnia v Dome kultúry tri koncerty. Dopoludnia bude výchovný koncert určený deťom z MŠ a žiakom I. stupňa ZŠ. Popoludní o 16.00 hod. sa predstavia detské spevácke zbory a o 18.00 hod. dospelé spevácke zbory z Rimavskej Soboty. Hosťom festivalu bude DSZ Felix zo ZUŠ Heľpa s dirigentkou Andreou Kirschovou, ktorý …

Čítajte ďalej

Vianočná burza nápadov a lásky

vianocna-burza-2016-sk-perexNa jednom mieste sústredené všetko, čo zaženie predsviatočný stres a navodí pravú  predvianočnú atmosféru. Taká bude Vianočná burza nápadov a lásky, ktorá sa po úspešnom prvom ročníku uskutoční opäť v rimavskosobotskom  Dome kultúry v piatok, 9.12. 2016 v čase od 13.00 hod. do 19.00 hod. Na podujatí  sa budú prezentovať šikovní ľudia, organizácie a inštitúcie z mesta  a okolia. Ponúknu rôzne  poctivé ručne vyrobené  veci, vianočné ozdoby, dekorácie,…

Čítajte ďalej

Kvízmajster sa blíži do finále!

K - logoBoj o prestížny titul Kvízmajster vrcholí! Záverečné kolá zábavno-vedomostnej súťaže pre stredoškolákov sa budú konať vo štvrtok, 15. 12. od 11.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Štvorica najlepších tímov si poslednýkrát otestuje svoje vedomosti z oblasti hudby, filmu, divadla, literatúry, či výtvarného umenia. Na študentov čaká dovedna 150 kvízových otázok a rôznych interaktívnych úloh. Srdečne však pozývame všetkých, ktorí majú chuť si neformálne zasúťažiť spolu s nimi. Vstup na jednotlivé súťažné kolá je voľný. Súčasťou finále, ktoré štartuje o 18.00 hod., bude aj vystúpenie acapella skupiny Mystic Choir. Podrobný program nájdete v texte. Čítajte ďalej

Rimavská Sobota spievaj

Rimavská Sobota spievaj perexNa festivale detských a dospelých speváckych zborov, ktorý sa uskutoční v stredu, 22. apríla 2015 o 17.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry, sa bude prezentovať 10 speváckych zborov pôsobiacich v Rimavskej Sobote: detské spevácke zbory Nádej, Slniečko, MUŠKA, Csiribiri, spevácke zbory Bona fide, Blaha Lujza, evanjelický a katolícky spevokol, Mystic choir a SZ Dúha. Ako hosť vystúpi SZ Con moto a DSZ Hviezdičky z Tisovca. Vstupné: 1€ študenti a dôchodcovia / 2€ dospelí.

Čítajte ďalej

Vianoce maľované pieskom

VMP perexPozývame Vás v utorok 9. 12. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na unikátny program Vianoce maľované pieskom, počas ktorého vám pieskovou animáciou Eva Aibaz priblíži  príbeh Božieho narodenia. Emotívnu atmosféru Vianočného času dotvoria vystúpenia FS Rimavan, FS Új Gömör, DFS Kis Gömör, Miešaných speváckych zborov Bona fide a Blaha Lujza a Tanečného orchestra dychovej hudby Sobotienka. Programom sprevádza Milana Jutková, vstupné: 3€ / deti do 10 rokov zdarma, predaj vstupeniek priamo na mieste.
Čítajte ďalej

Tanečné popoludnie s DH Sobotienka

Tanečky.perexPozývame Vás v sobotu 18. 10. o 16.00 hod. do estrádnej sály Domu kultúry na tanečno –zábavné popoludnie „Tanečky“. Do tanca i na počúvanie Vám bude hrať tanečný orchester DH Sobotienka. Vstup zdarma.

Koncert Bona fide

Koncert BF perexPozývame Vás v piatok 10. 10. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na koncert speváckeho zboru Bona fide pri príležitosti Medzinárodného dňa hudby. Na  koncerte zaznejú diela, ktoré si vypočuli poslucháči  v Chráme st. Madeleine v Paríži, kde účinkoval zbor Bona fide v júli tohto roku. Spoluúčinkuje detský spevácky zbor Nádej zo ZUŠ, diriguje Jana Dobrocká. Vstupné: 3€ / 1€ dôchodcovia a deti do 15 rokov.

Čítajte ďalej

Bona fide pripravilo výchovné koncerty

Bona fide perexMiešaný spevácky zbor Bona Fide Vás pozýva v pondelok 14. 4. na interaktívny výchovný koncert Prechádzka storočiami od renesancie až po súčasnosť. Koncert trvá 45 min., od 10.00 hod. bude adresovaný  deťom z MŠ a žiakom 1. stupňa ZŠ, o 11.00 hod. žiakom 2. stupňa ZŠ a 8-ročných gymnázií. V programe zaznejú vokálne a inštrumentálne skladby od W.A. Mozarta, J.F. Händla, L.v. Beethovena, A. Dvořáka, J. Straussa a E. Suchoňa. Vstupné: 1 € /1 kultúrny poukaz.

Čítajte ďalej

Koncert Bona fide

Bona fide perexPozývame Vás v sobotu, 22. 2. 2014 o 17.00 hod. do Kostola evanjelickej cirkvi a. v. v Rimavskej Sobote na Koncert speváckeho zboru Bona fide. Spoluúčinkuje Zbor spievajúcich dirigentov Slovenska. Vstupné: dobrovoľné

Ďalšia strana »