BAŽANT KINEMATOGRAF 2021

perexBažant Kinematograf za pár dní začne svoju devätnástu sezónu.  Máme veľkú radosť, že opäť zavíta aj do Rimavskej Soboty, a to v dňoch 20. – 25. júla. Premietať sa bude na Hlavnom námestí  vždy o 21.30 hod., postupne uvidíme tieto skvelé filmy československej kinematografie: Cesta do nemožna, Šarlatán, Bourák, 3Bobule a Meky plus zaujímavé krátke filmy. Premietanie je prístupné verejnosti zdarma. Príďte si vychutnať hviezdny zážitok na plátne aj na oblohe. Partnerom projektu je Zlatý Bažant.
Čítajte ďalej

Vianočná burza nápadov a lásky 2017

VB nápadov a lásky 2017 perexNa jednom mieste sústredené všetko, čo zaženie predsviatočný stres a navodí pravú  predvianočnú atmosféru. Taká bude Vianočná burza nápadov a lásky, ktorú nevynecháme ani tento rok.  Jej konanie je naplánované na piatok, 8.12. 2017 v čase od 13.00 hod. do 19.00 hod. na prízemí v Dome kultúry. Na podujatí  sa budú prezentovať šikovní ľudia, organizácie a inštitúcie z mesta  a okolia. Ponúknu rôzne  poctivé ručne vyrobené  veci, vianočné ozdoby, dekorácie, prírodné mydielka,

Čítajte ďalej

Kino Orbis v septembri 2017

perexLeto je za nami ale v Kine Orbis pokračuje kvalitná kinematografia ďalej. Tento mesiac sa nebude niesť v štýle veľkých blackbusterov ale skôr menších projektov. Medzi tie najväčšie určite patria: To, Kingsman: Zlatý kruh alebo Americký zabijak. Romantický príbeh z Amsterdamu 17. storočia si budete môcť pozrieť v snímke Tulipánová horúčka. Slovenská a česká kinematografia sa tento krát prezentuje filmami Nina a Záhradníctvo: Dezertér. Pre deti máme pripravené rozprávky Malý Yetti a   Lego® Ninjago.

Čítajte ďalej

Október v Kine Orbis

perexOktóber bude bohatý na kvalitné filmové snímky, pretože v programe je zaradených 5 filmov 4. ročníka prehliadky festivalového filmu Be2Can a klubový film Brasil. Kto ešte nemal príležitosť vidieť film Čiara, môže tak urobiť aj tento. V maďarskej verzii uvádzame tieto tituly: Blade Runner 2049 a Snehuliak. Dva víkendy po sebe budú patriť hudobnej rozprávke Spievankovo a kráľovná Harmónia. Online predpredaj vstupeniek, info o programe a filmoch môžete nájsť na novej webstránke kina Orbis, ktorá je už rozbehnutá, kliknite tu.
Čítajte ďalej

Kino Orbis v auguste 2017

Schránka01August v kinách bude plný napätia a akcie, inak tomu nebude ani v našom kine Orbis. Veľkú pozornosť púta domáci snímok Čiara so skvelým hereckým obsadením. Z českej produkcie sa môžeme tešiť na obľúbených Svěrákocov a ich nový film Po strništi bos. Hollywood prináša do kín opäť množstvo kvality. Za zmienky stoja filmy ako: Temná veža, Barry Seal: Nebeský gauner alebo aj Logan Lucky: Miliónová lúpež. Detskému divákovi by nemali ujsť rozprávky: Hurvínek a kúzelné múzeum, Emoji film, ale aj Veľká oriešková lúpež. Výnimočne sa bude premietať aj 9 krátkych snímok z Kino Festu Anča.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v júli 2017

perexKvalita v kinách nebude chýbať ani v mesiaci júl. Ponuka bude opäť pestrá. Predstavíme nové diela režisérov: Christophera Nolana a Luca Bessona: vojnová dráma Dunkirk, resp. veľkolepé sci-fi  Valerián a mesto tisícich planét. Komixová legenda opäť ožije vo filme Spider-Man: Návrat domov. Nemenej atraktívne je aj akčné sci-fi  Vojna o planétu opíc. Pre detského diváka máme pripravenú rozprávku s názvom Bocian Riško. Filmový klub ponúka tentokrát trojicu snímkov. Menovite: Glory, Dievča zo zápalkárne a Tiene v raji.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v máji 2017

smolkovia_perexRomantiku v kine Orbis počas mája nečakajte:-) Ponuka to však bude opäť pestrá. Pre deti to budú tri  skvelé animáky: Baby šéf, Šmolkovia: Zabudnutá dedinka a DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou. Medzi očakávané trháky budú patriť Strážcovia galaxie 2 a Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. Z Hollywoodskej produkcie k nám pride aj Kráľ Artuš: Legenda o meči a sci-fi thriller Votrelec: Covenant, oba aj v maďarskej verzii. Pre filmových fajnšmekrov prináša Filmový klub dve produkcie: českú komédiu Bába z ledu v hlavnej úlohe so Zuzanou Krónerovou a švédska dráma Muž menom Ove. Kvalitné snímky budú aj čierna komédia Denník rušňovodiča, dokumentárny film Putovanie tučniakov, dráma Lady MacBeth a francúzska Polina. Reprízujeme i Cuky Luky Film. Tešíme sa na vás.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v júni 2017

perexZačiatok leta so sebou prináša do kín ako obvykle  množstvo kvalitných snímkov. V júnovom programe si prídu na svoje diváci takmer všetkých žánrov. Na začiatok by sme chceli upriamiť pozornosť na skvelé animáky pre najmenších. Zhodou okolností sú to oba tretie pokračovania známych rozprávok Autá a Ja zloduch. Pre staršieho diváka sú tu akčné lahôdky: Wonder Woman, Transformers: Posledný rytier a nová Múmia s nestarnúcim Tomom Cruisom. Komédia: Baywatch určite poteší oko ženského ale aj mužského publika.

Čítajte ďalej

Program kina Orbis v apríli 2017

perexApríl prináša do kina Orbis 16 filmových titulov, z nich aj v maďarskej verzii: Ghost in the Shell , Bodi: Psia Superstar, Rýchlo a zbesilo 8 a animovanú komédiu Baby šéf. Ďalej hráme drámu Zničení láskou, akčný scifi Power Rangers, krimi komédiu Vo veľkom štýle, rodinnú drámu Piata loď, krimi Cez kosti mrtvých (filmový klub), dokumentárny Rocco, drámu Chatrč, slovenskú komédiu Cuky Luky Film, thriller Circle, horor Uteč, akčnú drámu Stratené mesto Z a v závere mesiaca dokumentárny film o súčasnej hlave katolíckej cirkvi Pápež František: Modlite sa za mňa.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v marci 2017

perex19 filmových titulov, filmový marec je štedrý :-) Hneď v úvode je reklamovaná slovenská dráma Únos, akčná dráma Lofan: Volverin, aj v maďarskej verzii, animovaný dobrodružný film Balerína, príbeh zo života Miesto pri mori, scifi Kong: Ostrov lebiek, francúzska komédia Aj dvaja sú rodina, rodinný muzikál Kráska a zviera, thrillery Zlato, Život a Skryté zlo, Ghost in the Shell, muzikál La La Land, životopisný historický film Masaryk, fr. dráma Zničení láskou, animovaná komédia Šmolkovia: Zabudnutá dedinka. Pre náročnejšieho diváka nechýbajú tri vynikajúce tituly Filmového klubu: Moonlight, Jackie a Viva.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »