Jordana a Ivan Palovičovci

perexVšetkých milovníkov vážnej hudby pozývame v utorok, 25. 5. o 18.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry na koncert Jordany Palovičovej (klavír) a Ivana Paloviča (husle). V programe odznejú diela J. S. Bacha, J. N. Hummela, Ilja Zeljenku, Fazila Saya a Yorka Bowena. Návštevníkov koncertu čaká prekvapenie v podobe krstu publikácie, ktorá bola zostavená pri príležitosti 40.výročia koncertného života v našom meste. Vstupné: 3€ / 2€ členovia KPH, predaj vstupeniek na mieste, vchod cez Galériu Ganevia. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Husľový recitál Imricha Farkaša

perexVšetkých návštevníkov koncertov vážnej hudby pozývame v utorok, 11. 5. o 18.00 do divadelnej sály DK na husľový recitál Imricha Farkaša, ktorým odštartujeme 41. ročník Hudobnej jari. Náš vystupujúci hosť sa stal už ako sedemročný absolútnym víťazom súťaže „Prešporský Paganini“ a je laureátom viacerých významných medzinárodných súťaží. Na klavíri ho bude sprevádzať Pavol Farkaš. Tešíme sa na stretnutie s Vami. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstupné: 3 € /2 € pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.
Čítajte ďalej

Adventný koncert s Tituszom Tóbiszom

perexCyklus koncertov vážnej hudby v Rimavskej Sobote uzavrieme v utorok, 8.decembra 2020 o 18.00 hod. v divadelnej sále DK veľkolepým Adventným galaprogramom, v ktorom vystúpia umelci Košického štátneho divadla, sopranistka Tatiana Paľovčíková-Paládiová a domáca hviezda, viacnásobný držiteľ ceny Literárneho fondu, tenorista Titusz Tóbisz. Na klavíri ich sprevádza Júlia Grejtáková. V programe odznejú operné árie a duetá od Pucciniho, Verdiho, Dvořáka a Leoncavalla,

Čítajte ďalej

Klavírny recitál L. Fančoviča online

prexMilí priaznivci vážnej hudby.
Aj v tejto výnimočnej situácii sme sa rozhodli realizovať naplánovaný klavírny recitál Ladislava Fančoviča. Žiaľ, platné nariadenia nám neumožnia pozvať Vás do divadelnej sály DK. Pozývame Vás teda na našu FB stránku, kde utorok, 27. októbra o 20.00 hod. nájdete online záznam koncert v plnom rozsahu. Hodinový koncert si budete môcť pozrieť do nasledujúceho dňa, 28.októbra 2020, do 18.00 hod. Koncerty vážnej hudby z finančných zdrojov podporil Fond na podporu umenia BA.
Čítajte ďalej

Trio AD LIBITUM / 40. Hudobná jeseň

perexNa druhom koncerte jubilejného 40. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote, v utorok,  13. 10. o 18.00 hod. vystúpi v divadelnej sále DK trio AD LIBITUM v zostave András Tallián (husle), Peter Kazán (klarinet) a Eszter Beáta Gincsai (klavír). V programe popri skladbách velikánov klasickej hudby A. Dvořáka a D. Šostakoviča odznejú menej známe skladby pre husle, klarinet a klavír od P. M. Duboisa, P. Schickelea a N. Serbana. Vypočujeme si aj ukážky z tvorby súčasných hudobných skladateľov žijúcich na Slovensku (Ľ. Bernáth, P. Zagar) a v Maďarsku (Béla Kovács). Vstupenky si môžete zakúpiť  na mieste. Vstupné: 3 € / pre členov KPH 2 €. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

40. ročník Hudobnej jesene

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 22. 9.  o 19.00 hod. do divadelnej sály DK (vchod od fontány) na prvý koncert jubilejného 40. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote. Účinkovať budú dve mladé osobnosti slovenského interpretačného umenia: Pavel Bogacz ml. /husle a Karolína Huray – Zívalíková / violončelo. V programe odznie aj skladba Duo č.1 pre husle a violončelo od Ludwiga van Beethovena, ktorou si pripomenieme 250.výročie narodenia hudobného velikána a slovenská premiéra …
Čítajte ďalej

Koncert súboru ALEA

perex aleaPozývame Vás v utorok, 26. 11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na posledný koncert 39. ročníka Hudobnej jesene. Čaká nás ďalší krásny večer nádherných melódií v podaní hudobného telesa ALEA, ktoré sa venuje najmä interpretácii hudby Astora Piazzollu. Členmi súboru  sú akordeonista Boris Lenko (akordeón, bandoneón), klavirista Daniel Buranovský, huslista Stani-slav Palúch a Ján Krigovský, hráč na kontrabas. Tešíme sa na Vašu účasť. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Klavírny recitál Mateja Arendárika

perexPozývame Vás v utorok, 22. 10. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na klavírny recitál v podaní Mateja Arendárika, jedného z najvýraznejších talentov mladej generácie slovenských klaviristov. V programe odznejú skladby E. Suchoň: Malá suita s passacagliou, J. Cikker: Tatranské potoky a M. P. Mussorgskij: Obrázky z výstavy. Koncert je súčasťou 39. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH.
Čítajte ďalej

Hugo Kauder trio

Hugo Kauder trio perexV utorok, 5. 11. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK pokračuje 39. ročník Hudobnej jesene  koncertom telesa Hugo Kauder trio. Prestavia sa muzikanti Ivan Danko / hoboj, Róbert Lakatos / viola a Ladislav Fančovič / klavír. Na svojom turné po Slovensku sa predstavia poslucháčsky veľmi úspešným repertoárom, ktorý tvoria neprávom zabudnuté diela židovských autorov 19. a 20. storočia. Hugo Kauder Trio pôsobí prevažne v Nemecku, aj keď jeho členovia pochádzajú zo Slovenska. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Koncert z verejných zdrojov podporil FPU.
Čítajte ďalej

Koncert Hudobnej jari

perexPozývame Vás na ďalší koncert 39. ročníka Hudobnej jari, ktorý bude vo  štvrtok, 27. 6. 2019 o 19.00 hod. v divadelnej sále DK (vchod od fontány). Na koncerte sa predstaví náš zahraničný hosť z Mexika, huslista Carlos Egry s klavírnym sprievodom Mateja Arendárik a čestným hosťom  Petrom Michalicom. V programe odznejú skladby známych skladateľov J. S. Bacha, G. F. Händla, W. A. Mozarta, B. Bartóka a iných. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste. Koncert realizujeme s finančnou podporou  Fondu na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »