Rimavskosobotské ochotnícke divadlo oslavuje storočnicu

Perex BoniRimavskosobotskí ochotníci si tento rok pripomenú 100 rokov od uvedenia prvej ochotníckej hry v slovenskom jazyku v našom meste. Pri tejto príležitosti pripravili divadelný festival s názvom 100 rokov slovenského ochotníckeho divadla v Rimavskej Sobote, v rámci ktorého vystúpia so svojimi aktuálne naštudovanými inscenáciami. Uvidíme tak 12 predstavení v podaní detí i dospelých ochotníkov momentálne pôsobiaci v divadelných súboroch pri ZUŠ a MsKS.  Vyvrcholením projektu bude premiéra pôvodnej prvej hry Nežné príbuzenstvo

Čítajte ďalej

BS BADIDO oslávi 30. rokov

perexBS BADIDO  uvádza pri príležitosti 30.  výročia založenia súboru ekologickú bábkohru. Inscenáciu pre deti „Boni a čierny snehuliak“ podľa rozprávok Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy pre bábkové divadlo upravil Peter Palik a pre potreby BS Badido prepísal Ľubo Šárik. Verejná generálka bude v pondelok, 18. 11. o 18.00 hod. v bábkovej sále DK. Premiéra je naplánovaná na stredu, 27. 11. o 18.00 hod.  V predstavení si zahrajú rimavskosobotskí ochotníci: Terka Maksi, Roman Čarnoký, Naďa Garayová, Miroslav Kopec a Hela Chrenková.

Čítajte ďalej

DS DIVOSUD: Kubovci – premiéra

perexOchotníci z DS DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote naštudovali  divadelnú grotesku KUBOVCI podľa predlohy Jozefa Hollého „Kubo“ v úprave Ľuba Šárika. Srdečne Vás pozývajú na premiéru, ktorá sa uskutoční 14. 11.  2018 o 19.00 hod. v divadelnej sále DK. Na javisku sa Vám predstavia: Naďa Garayová, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Terka Makši, Dušana Májošová, Roman Čarnoký a Eva Weiterschützová. Vstupné: dospelí 2€, mládež 1€, dôchodcovia zdarma. Predaj vstupeniek na mieste. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Richard III. na doskách Domu kultúry

RICHARD III - malé2Uznávaný slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík prichádza do Rimavskej Soboty s nezabudnuteľným tanečným predstavením RICHARD III. Strhujúci príbeh z pera Williama Shakespeara uvedie v spolupráci so špičkovými sólistami Slovenského divadla tanca 5. 10. 2017 o 19.00 hod. na doskách divadelnej sály Domu kultúry. Vstupné: 18€ v predpredaji; 22€ od 1. 10. 2017. Čítajte ďalej

DS Divosud: premiéra Gogoľovej hry

perexVšetkých milovníkov ochotníckeho divadla pozývame v utorok,  26. 9. o 19.00 hod. na premiéru divadelnej inscenácie Nikolaja Vasilijeviča Gogoľa „Ženba alebo výlomky z Gogoľa“ v podaní rimavskosobotského divadelného súboru DIVOSUD. V grotesknej hre o malomeštianskom živote účinkujú: Terka Maksi, Hela Chrenková, Naďa Garayová, Roman Čarnoký, Robo Čapucha, Miro Kopec a  Dušana Májošová. Scéna a kostýmy: Eva Weiterschützová. Vstupné: 2€ dospelí/ 1€ mládež / dôchodcovia zdarma. Inscenáciu z verejných zdrojov podporil FPU.

Čítajte ďalej

Nová inscenácia Divosudu o J. Hollom

perexDivadelný ochotnícky súbor dospelých DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote Vás pozýva na premiéru inscenácie Ctihodný pán z Maduníc 13. decembra 2016 o 18.00 hod. v divadelnej sále DK. Inscenácia je venovaná epizódam zo života klasicistického básnika Jána Hollého, je satirickým pohľadom na ľahostajnosť súčasníkov k dielu tohto mimoriadneho poetického zjavu v našich dejinách. Účinkujú: Naďa Garayová, Pavol Belán, Helena Chrenková, Roman Čarnoký, Terézia Maksi, Miroslav Kopec a Eva Weiterschützová. Scenár a réžia Ľubo Šárik. Vstupné: dospelí 2€ / deti a seniori 1€.

Čítajte ďalej

Na námestí klaun i divadlo SkuFraVon

DaD - Skús cirkus perexDivadelná prehliadka DIVADLO A DETI každoročne prináša do Rimavskej Soboty to najlepšie z ochotníckeho divadelného života v kategórii dospelých hrajúcich pre deti zo Slovenska. Okrem súťažnej časti sú verejnosti venované štyri divadelné predstavenia hostí. Detské publikum bude mať možnosť vyskúšať si spolu s Jurajom Benčíkom, dlhoročným klaunom Cirque de Soleil, „ako chutí cirkus“. Vo štvrtok 2. júna 2016 o 17.00 hod. ich na Hlavnom námestí vovedie

Čítajte ďalej

25. ročník DIVADLO A DETI 2016

perexBlíži sa jubilejný XXV. ročník celoštátnej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti s názvom Divadlo a deti, ktorý prináša do Rimavskej Soboty program hodný jubilea. Počas troch júnových dní (2. – 4. júna 2016) sa v priestoroch rimavskosobotského DK stretne približne 150 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 10 kolektívov, ktoré postúpili z krajských prehliadok, dva vynikajúce profesionálne divadlá, klauna, ktorý pôsobil v Cirque de Soleil a v neposlednom rade aj dve predstavenia rimavskosobotoských ochotníkov.

Čítajte ďalej

Inscenácia Matka v podaní Rimavskosoboťanov

Divosud matka perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 7. 4. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na druhú premiéru hry Júliusa Barč – Ivana v úprave Ľubomíra Šárika MATKA. Inscenáciu pre Vás pripravili členovia ochotníckeho divadelného súboru Divosud. V hlavných úlohách sa predstavia známi rimavskosobotskí herci Naďa Garayová, Roman Čarnoký, Miroslav Kopec, Helena Chrenková a Pavel Belán. Vstupné 2€/ mládež a dôchodcovia 1€. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Matka v podaní domáceho DS Divosud

perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 26. 11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na premiéru hry Júliusa Barč – Ivana v úprave Ľubomíra Šárika MATKA. Inscenáciu pre Vás pripravili členovia ochotníckeho divadelného  súboru Divosud. V hlavných úlohách sa predstavia známi rimavskosobotskí herci Naďa Garajová, Roman Čarnoký, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Barbara Gembická, Pavel Belán a Michal Szabó. Vstupné 2€/ mládež a dôchodcovia 1€. Predaj vstupeniek na mieste. Inscenácia vznikla s podporou MKSR.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »