Výstava Štefana Hangácsiho

perexMsKS a Štefan Hangácsi István Vás pozývajú do Galérie GANEVIA v Dome kultúry na prehliadku prvej samostatnej výstavy autora s názvom  Legszebb város Batyi / Poézia Rimavskej Soboty. Témou autorových obrazov je mesto Rimavská Sobota. Inšpirovali ho naše ulice, námestia, budovy, výklady obchodov a obyvatelia, ktorí tu žijú. Kurátor výstavy: Cene gál István. V programe sa prestaví Páko Marika a gitarová skupina Viharvirág. Výstava potrvá do 14. 10. 2020. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.
Čítajte ďalej

Maľba Károlya E. Kissa

perexPozývame Vás v pondelok, 10. 6. o 18.00 hod. do Galérie Ganevia na finisáž  výstavy  malieb Károlya E. Kissa, ktorá je venovaná jeho pamiatke. Rodák z Čiernej (okres Trebišov) vyštudoval grafiku v Košiciach, maľovaniu sa začal venovať pod vplyvom akademického sochára Bélu Löfflera. Jeho tvorba nie je Rimavskosoboťanom celkom neznáma. Keďže sa priženil do nášho mesta (manželka Sarolta Nagyferenc), neraz sme sa mohli pokochať jeho obrazmi.

Čítajte ďalej

Aranymetszés – Zlatý rez

zlatý rez_perexPozývame Vás na prehliadku výstavy Aranymetszés – Zlatý rez do Galérie Ganevia v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Na výstave sú diela účastníkov tohtoročného výtvarného sympózia v Ceredi, ktorí sú zároveň členmi klubu maliarov „Aranymetszés – Zlatý rez“ v Rimavskej Sobote. Kurátorom výstavy je Cene gál István, výstava potrvá do 11.10. 2018. Organizátorom výstavy je OZ Oxymoron a realizuje sa s  finančnou podporou FPKNM.
Čítajte ďalej

Patchworkové prešívané nápady

perexPozývame Vás do Galérie Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry na prehliadku výstavy patchworkových diel pani Sarolty Timcsák – Haltenbergerovej, ktorá je členkou košického Patchworkového klubu. Jej výtvory sú umeleckými dielami, ktoré si vyžadujú veľkú dávku tvorivosti, schopností ale aj nekonečnú trpezlivosť.  Výstavu môžete bezplatne navštíviť do konca augusta. Otvorené: po – pia, 8.00 – 15.00 hod.

Čítajte ďalej

Viktória Bajová: Krajinou – nekrajinou

bajová perexSrdečne Vás pozývame v piatok, 16. 2. 2018 o 16.00 hod. na otvorenie autorskej výstavy mladej študentky Viktórie Bajovej. Výstava z názvom “Krajinou – nekrajinou” predstaví tvorbu autorky, ktorá najradšej maľuje krajinky, prírodu, kvety suchým pastelom alebo akrylom. Výstava potrvá do 20. 3. 2018. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod.

Čítajte ďalej

Margaréta Tholtová: olejomaľba

perexPozývame Vás na vernisáž druhej autorskej výstavy rodáčky z Rimavskej Soboty Margaréty Tholtovej s názvom Z roka na rok. Výstavu otvoríme vo štvrtok, 7. 12. 2017 o 17.00 hod. v Galérii Ganevia v Dome kultúry. Výstava bude stručným prierezom doterajšej autorskej tvorby s dominantnou prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia. V Galérii Ganevia ju môžete vidieť do 31. 1. 2018, vstup je zdarma.

Čítajte ďalej

Letavské diela v Galérii Ganevia

náramky perexV Galérii Ganevia sú vystavené diela z 32. ročníka medzinárodného umeleckého tábora výtvarníkov, fotografie, literatúry, divadla, hudby a tanca LETAVY 2017. Výstava artefaktov začala v sobotu 14. októbra o 17.00 hod. vernisážou. Súčasťou programu bolo premietanie videozáznamov a vystúpenie Hudobno-textárskej dielne. Okrem domácich si tento ročník tábora prišlo pripomenúť aj približne 50 účastníkov a takmer tretina lektorov.  Výstava potrvá do 14. 11. 2017. Galéria Ganevia je sprístupnená po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Výstava fotografií Vojtecha Hanka

hank perexV galérii GANEVIA vystavujeme fotografie rodáka z Rimavskej Soboty Vojtecha Hanka. Výstava s názvom „Od analógu k digitálu, z Gemera do sveta“ bude v Dome kultúry sprístupnená do 4. 12. 2017. Je retrospektívou amatérskej fotografickej tvorby autora, postihujúcou jeho vývoj od žánrovej fotografie cez fotografie krajiny a jazzu až po sociálne štúdie života. Otvorené: Po – Pia, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

József Jacsmenyík: Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak)

Jacs_miniVšetkých priaznivcov výtvarného umenia pozývame 26. 9. o 17.00 hod. do Galérie Ganevia na slávnostnú finisáž výstavy fiľakovského maliara Jozefa Jacsmenyíka. Expozícia s názvom Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak), ktorej dominujú krajinkárske motívy, predstavuje diela vytvorené rôznymi technikami s prevahou olejomaľby, akvarelu a orechového moridla. Výstava sa realizuje pri príležitosti životného jubilea autora. Čítajte ďalej

Výstava Stretnutia v Ganevii

perexV piatok 14. júla 2017 sme Galérii GANEVIA privítali nových výtvarníkov. Svoje diela predstavujú amatérski umelci z dvoch umeleckých združení. VYP Gallery zastupuje Mgr. Svetlana Bornayová z Vyšnej Pokoradze, ktorá vystavuje abstraktné diela maľované technikou olej, resp. akryl na plátne a z počiatočného obdobia svojej tvorby priniesla pár impozantných prác, olej na dreve. ART MATEHORN reprezentujú dvaja bratislavskí umelci. Jozef Máté a Renáta Hornová. Výstava je prístupná na požiadanie v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod., do 20. 8. 2017, vstup zdarma. Vystavené diela sú predajné.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »