Stopar’s cowboy show / ŽIVOT KOVBOJA

perexV nedeľu, 8. 8. o 17.00 hod. pokračujeme v našich Rozprávkových prázdninách pre najmenších v kovbojskom štýle. Príďte do Mestskej záhrady a zažijete zábavno-vzdelávacie predstavenie zo života kovbojov, v ktorom deti nielenže uvidia prácu s lasom, jedinečnú šou s bičmi, ale aj sa sami stanú splašeným dobytkom, ktoré potrebuje kovboj Stopár pochytať do lasa. Na svoje si prídu nielen deti ale aj rodičia. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry.
Čítajte ďalej

ROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021

RP2021_perexROZPRÁVKOVÉ PRÁZDNINY 2021 je projekt pozostávajúci zo sledu nedeľných detských predstavení v príjemnom prostredí Mestskej záhrady v tieni stromov. Predstavenia sú pre najmenších divákov a ich rodičov sprístupnené zdarma, rozložené sú do obdobia letných prázdnin. Projekt z verejných zdrojov podporil Banskobystrický samosprávny kraj. Organizátorom podujatia sú OZ Oxymoron a MsKS. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia uskutočnia v DK.

Čítajte ďalej

Dlhý, Široký a Bystrozraký

perexNašich najmilších najmenších divákov pozývame na ďalšie divadelné predstavenie v rámci projektu Rozprávkové prázdniny 2021. Predstavenie Divadla Žihadlo bude v nedeľu, 18. 7. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade, tak aby sme boli všetci ukrytý pred slniečkom. Vstup je zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry. Známu rozprávku o troch kamarátoch Dlhom, Širokom a Bystrozrakom rozpráva a popri tom fotografuje umelec zo srdca Európy fotograf Róbert Fógotraf.
Čítajte ďalej

KRAJČÍR NITÔČKA

Krajčír Nitôčka perexNašich najmilších najmenších divákov pozývame na prvé divadelné predstavenie v rámci projektu Rozprávkové prázdniny. Predstavenie banskobystrického Divadla pod balkónom KRAJČÍR NITÔČKA bude v nedeľu, 4. 7. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade, tak aby sme boli všetci ukrytý pred slniečkom. Vstup je zdarma. V prípade nepriaznivého počasia bude divadlo presunuté do Domu kultúry.
Čítajte ďalej

Rozprávkové prázdniny 2020

perexVeľmi sa tešíme, že sa môžeme pustiť do realizácie našich letných podujatí pre deti. Obľúbeným projektom, ktorý je adresovaný najmenšiemu divákovi, sú Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő. Napriek zložitej finančnej situácii nás Mesto Rimavská Sobota podporilo a tak sa našim deťom počas štyroch letných nedelí predstavia na nádvorí Čierny orol štyri skvelé divadlá: Divadlo FÍ,  Écsi Gyöngyi a Kováts Marcell, Divadlo na hojdačke a Divadlo TuŠ. 

Čítajte ďalej

Veselá vandrovka

perexČaká nás záverečné predstavenie Rozprávkových prázdnin Veselá vandrovka v podaní hercov Divadla TuŠ. Tí spestria všetkým deťom od 2 rokov poslednú nedeľu v auguste, 30. 8., o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol. Tri prasiatka na vandrovke alebo veselá dvojrozprávka o troch prasiatkach ako ich (ne)poznáte a o neposednom vajci, ktoré sa vybralo do sveta. Tieto dve známe klasické rozprávky spája téma putovania, hľadania a hlavne priateľstva. Vstupné: 2€, predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Divadlo na hojdačke: TdPaslík

perexRozprávkové prázdniny pokračujú tretím detským divadielkom.  Tretiu augustovú nedeľu, 16. 8. o 17.00 hod. strávime v spoločnosti hercov Divadla na hojdačke. Na nádvorí Čierneho orla zahrajú veselé predstavenie s pesničkami TdPaslík vhodné pre deti od 3 do 10 rokov. Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle. Vstupné: 2€ / predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

A világ kenyere / Chlieb náš každodenný

perexInteraktívnu bábkovú hru v podaní Gyöngyi Écsi a Marcela Kovátsa s názvom “Chlieb náš každodenný” uvidíte v nedeľu,  2. 8. o 17.00 hod. na Nádvorí Čierneho orla. V prípade nepriaznivého počasia bude predstavenie v DK. Vhodné pre deti od 2 rokov, ale zabavia sa aj rodičia. Vstupné: 2€, predaj vstupeniek na mieste. Predstavenie je súčasťou projektu Výchova umením, ktorý organizuje OZ Oxymoron a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Čítajte ďalej

Divadlo Fí: Recept na leva

perexPrvým účinkujúcim v projekte Rozprávkové prázdniny /  Mesés szünidő bude Divadlo Fí, ktoré zahrá v nedeľu, 26. 7. o 17.00 hod. v Čiernom orlovi bábkovú inscenáciu pre deti  od 3 rokov Recept na leva. Viktor sa stretáva s Hankou. Zdanlivo náhodné stretnutie vyústi do veľkého dobrodružstva. Hanka sa mení leva a jediný kto jej dokáže pomôcť je Viktor. Dokáže to? Čo všetko dvojicu pri tom postretne?  Po predstavení bude nasledovať kratučký workshop pre všetkým malých divákov. Vstupné: 2 €, predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Rozprávkové prázdniny 2019

perexAj toto leto sme pre deti a ich rodičov pripravili projekt Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő 2019, v rámci ktorého počas letných prázdnin ponúkneme našim najmenším štyri divadelné predstavenia: Oživené hračky alebo neboj sa noci, Cirkusz folklórikusz, Fifo a Vierka na prázdninách, Ali Baba, celodenný program Westernový deň a tvorivý letný tábor Univerzity BUCH venovaný téme recyklácie. Projekt realizujeme s finančnou podporou Banskobystického samosprávneho kraja a mesta Rimavská Sobota.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »