Divadlo PIKI zahrá deťom PIPI

PIPI_perexVšetkým malých nezbedníkov pozývame v piatok, 2. 6. o 17.00 hod. do Čierneho orla na divadelné predstavenie o neobyčajnom dievčati menom Pipi Dlhá Pančucha.  Necelú hodinu trvá rýchly sled jednotlivých príbehov, v ktorých sa Pipi, väčšinou so svojimi kamarátmi Tomim a Anikou, stretáva s celým radom rozličných postáv a figúrok švédskeho malomesta. Vstup zdarma. Predstavenie je súčasťou programu 26. ročníka celoštátnej súťaže a prehliadky Divadlo a deti 2017. Prehliadku z verejných zdrojov podporil FPU a NOC.

Toto predstavenie si môže pozrieť každý, ale zvlášť je vhodné pre deti, ktoré sa nikdy nechcú stať dospelými a pre dospelých, ktorí by boli radšej deťmi.  Predstavenie vzniklo adaptáciou vybraných kapitol z knižiek Astrid Lindgrenovej. Pipi je “vcelku” živá herečka, Tomi a Anika zase bábky v životnej veľkosti. Ostatné postavy sa rýchlo striedajú, objavujú a zase miznú. Sú to ploché charaktery – karikatúry, čo je naznačené aj ich výtvarným riešením. Hrá ich živý herec s pomocou plochých, maľovaných rekvizít, doplnkov kostýmov a plošných bábok.

PIPI_POSTER malý
Manželia Ľubomír Piktor a Katarína Aulitisová (absolventi bábkoherectva na pražskej DAMU) sa v roku 1990 rozhodli založiť si vlastné “rodinné” divadlo, v ktorom by mohli realizovať všetky svoje nápady, hrať to, čo sa aj im páči, čo sa ich dotýka a uplatniť svoju hereckú šikovnosť. Ísť vlastnou cestou v tvorbe pre deti. Tak vznikli napríklad inscenácie ČIN-ČIN, PIPI, Nám sa ešte nechce spať (spracovanie Hevierovej Buvirozprávky ako reakcia na slová ich dcéry), O deviatich mesiačikoch (hra o tom, čo robí dieťatko v brušku), Keď mama nie je doma, Madam Dekla Rácia (inšpirácia Deklaráciou práv dieťaťa) či Paskudárium (“múzeum neposlušných detí”).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dnes patrí neštátne divadlo PIKI k tomu najlepšiemu, čo pre deti v oblasti divadla máme. Jeho poetika je osobitá a jedinečná, predstavenia naplnené emotívnosťou. S Piktorovcami, bábkarmi – komediantmi, sa možno stretnúť všade tam, kam ich pozvú, aby svojim umením potešili malých aj veľkých divákov. Teda doma aj v zahraničí.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.