Maďarská rocková legenda KARTHAGO

karthago perexPozývame všetkých milovníkov rockovej hudby na koncert skutočnej rockovej legendy  známej nielen v Maďarsku ale v celej Európe, kapely KARTHAGO. 38 rokov hrá v tej istej zostave a má tisíce fanúšikov vo veku od 25 až do 60 rokov. Jej koncert bude v Amfiteátri v Rimavskej Sobote v piatok, 28. júla o 21.00 hod. Pred nimi zahrá rožňavský SEXIT a rimavskosobotská skupina STILLBURNS. Predkapely začínajú hrať od 18.00 hod. Vstupné v predpredaji 10€ v MsKS a Kníhkupectve M. Tompu / 13€ na mieste.

kartágó malý
Kapelu KARTHAGO založil  v roku 1979 gitarista a spevák Ferenc Szigeti.  Karthago se stalo jednou z najúspešnejších maďarských skupín 80. rokov. Prvý album vydala skupina v roku 1981 a počas niekoľkých mesiacov sa predalo takmer 200 tis. kópií. Rovnako úspešný bol i druhý album Ezredforduló. Jednou z najznámejších skladieb skupiny je Requiem, s ktorou v roku 1983  vyhrala festival v rakúskom Villachu. Koncert skupiny bol vždycky spojený s vizuálnymi efektmi, ohňostrojmi apod. V roku 1985 kapela obmedzila činnosť a vrátila sa v roku 1991.Posledný album Időtörés vydala skupina v roku 2009. Je vyhľadávaná a aktívne koncertuje dodnes.

SEXIT
Pikantné kúsky z dielne gitarového majstra Eugena Pál Baláža dochutené hlasom speváka košickej opery Štefana Hundžu a ich skvelá kapela SEXIT v rytme blues a živelného rocku.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.