Výstava Stretnutia v Ganevii

perexV piatok 14. júla 2017 sme Galérii GANEVIA privítali nových výtvarníkov. Svoje diela predstavujú amatérski umelci z dvoch umeleckých združení. VYP Gallery zastupuje Mgr. Svetlana Bornayová z Vyšnej Pokoradze, ktorá vystavuje abstraktné diela maľované technikou olej, resp. akryl na plátne a z počiatočného obdobia svojej tvorby priniesla pár impozantných prác, olej na dreve. ART MATEHORN reprezentujú dvaja bratislavskí umelci. Jozef Máté a Renáta Hornová. Výstava je prístupná na požiadanie v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod., do 20. 8. 2017, vstup zdarma. Vystavené diela sú predajné.

Jozef Máté, ktorého starí rodičia pochádzali z Rimavskej Soboty, sa venuje portrétnej tvorbe a Renáta Hornová, okrem maľovania skúša aj sochársku tvorbu.

autori

Svetlana Bornayová nám plná zážitkov z exotickej zahraničnej cesty porozprávala o svojej tvorbe, o tom aké dôležité sú pre ňu stretnutia /taký je aj názov výstavy/ s inými ľuďmi, s ich príbehmi , ich pohľadom na svet. Vzácne a možno najzložitejšie sú stretnutia so sebou samým, v takých chvíľach sa rodia jej obrazy. Na vernisáži sa zišli príbuzní a priatelia vystavujúcich umelcov, ktorí v príjemnej atmosfére podebatovali a ochutnali aj exotické dobroty, ktoré ako prekvapenie pripravila Dominika, dcéra vystavujúcej umelkyne, žijúca v Egypte.

vernisáž

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.