Richard III. na doskách Domu kultúry

RICHARD III - malé2Uznávaný slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík prichádza do Rimavskej Soboty s nezabudnuteľným tanečným predstavením RICHARD III. Strhujúci príbeh z pera Williama Shakespeara uvedie v spolupráci so špičkovými sólistami Slovenského divadla tanca 5. 10. 2017 o 19.00 hod. na doskách divadelnej sály Domu kultúry. Vstupné: 18€ v predpredaji; 22€ od 1. 10. 2017.

Až šokujúce tanečné divadlo RICHARD III. – to je strhujúco realistická multimediálna tanečná dráma o túžbe po moci, ľudskej vášni, pomste a smrti. Forma totálneho divadla Slovenského divadla tanca v spojení s rukopisom Jána Ďurovčíka ako režiséra a choreografa tohto nového titulu dáva záruku a zároveň záväzok voči publiku, ako aj odbornej verejnosti o dokonalosti spracovania tohto známeho príbehu.

Predstavenie RICHARD III. bolo v máji roku 2013 uvedené baletom STAT OPER GRAZ. Moderné multimediálne dielo získalo veľkú priazeň verejnosti i ocenenia kritikov: „… dychvyrážajúca hudba a tanec, mimoriadne pôsobivé, eskalujúce k absolútnej dokonalosti…“

RICHARD III

Slovenskí interpreti a autorský tím tento príbeh prenesú do súčasného prostredia, kde nebudú chýbať tradičné prvky folklóru i tanečnej moderny, charakterizujúce našu povahu a emóciu.

Námetom Shakespearovho RICHARDA III. sa stal príbeh anglického panovníka v období jeho uchopenia moci, ako aj jeho despotického vládnutia. Dejiny mu nevenovali veľa priestoru. Nesmrteľným sa stal práve vďaka slávnemu dramatikovi, ktorý ho podrobne dotvoril vo svojej historickej dráme.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.