Margaréta Tholtová: olejomaľba

perexPozývame Vás na vernisáž druhej autorskej výstavy rodáčky z Rimavskej Soboty Margaréty Tholtovej s názvom Z roka na rok. Výstavu otvoríme vo štvrtok, 7. 12. 2017 o 17.00 hod. v Galérii Ganevia v Dome kultúry. Výstava bude stručným prierezom doterajšej autorskej tvorby s dominantnou prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia. V Galérii Ganevia ju môžete vidieť do 31. 1. 2018, vstup je zdarma.


margaretka fotka maláMargaréta Tholtová, rodáčka z Rimavskej Soboty, narodila sa 21.3.1967. Už v detstve mala sklony k maľovaniu, navštevovala Základnú umeleckú školu, kde pod vedením Gabriela Viktora Kurillu dosiahla úspechy a to aj v medzinárodnom meradle, napr. na súťažiach v Debrecíne v Maďarsku, v Českej Lípe v Čechách aj v Dillí v Indii. Základnú školu navštevovala v Rimavskej Sobote a následne aj Gymnázium.  V ďalšom období sa venovala rodine a práci, pracovala ako aranžérka, neskôr od roku 1992 mala vlastnú aranžérsku firmu, kde realizovala svoje tvorivé myšlienky. Maľbe sa venovala menej a výstav sa zúčastňovala len sporadicky, v kaviarňach. Potom sa začala maľovaniu venovať intenzívnejšie a od roku 2009 sa zúčastnila niekoľkých spoločných výstav. V roku 2016 spolu s priateľkami založili vlastnú malú galériu pod názvom Vyp Gallery, kde spolu tvorili, vystavovali a snažili sa podchytiť aj mladé talenty.
Jej tvorba sa v posledných rokoch zintenzívnila a rozhodla sa, že dozrel čas na II. samostatnú autorskú výstavu, ktorá je stručným prierezom doterajšej tvorby, ale hlavne prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia.

povánka na výstavu 2017 malá

Výstavy
2009     I. samostatná autorská výstava “Pocity“, Dom kultúry, Rimavská Sobota
2009    Spoločná výstava pri príIežitosti  Dní mesta Tiszaújvaros
2009    Rimavskosobotský výtvarný salon, GMM, Rimavská Sobota
2012     Spoločná výstava „Na pobreží riek Slanej a Rimavy, Rimavská Sobota, Ózd, Tisovec
2013     Spoločná výstava „Pokoradzká paleta 2013″, Dom kultúry, Vyšná Pokoradz
2014     Spoločná výstava „Kaleidoskop“, Dom kultúry, Vyšná Pokoradz
2016     Spoločná výstava  Vyp Gallery, Dom kultúry, Vyšná Pokoradz
2016     Spoločná výstava  Vyp Gallery, Dom kultúry, Vyšná Pokoradz
2017    II. samostatná autorská výstava “Z roka na rok“, Dom kultúry, Rimavská Sobota
2017    Spoločná výstava Vyp Gallery, Dom kultúry, Vyšná Pokoradz

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.