Festival Rimavská Sobota spievaj!

RS Spievaj perexRimavská Sobota spievaj! je festival zborov a speváckych zoskupení z nášho mesta. V rámci neho sa v stredu, 4. 4. 2018 uskutočnia v Dome kultúry tri koncerty. Dopoludnia bude výchovný koncert určený deťom z MŠ a žiakom I. stupňa ZŠ. Popoludní o 16.00 hod. sa predstavia detské spevácke zbory a o 18.00 hod. dospelé spevácke zbory z Rimavskej Soboty. Hosťom festivalu bude DSZ Felix zo ZUŠ Heľpa s dirigentkou Andreou Kirschovou, ktorý …

ktorý vlani na celoslovenskej súťaži Mládež spieva získal najvyššie možné ocenenie, zlaté pásmo. Súčasťou podujatia bude aj popoludňajší workshop pre detské spevácke zbory a ich dirigentov.

„Je to už 2. ročník festivalu, prvý sa uskutočnil v r.2015. Tento projekt prebiehal v Bratislave a v Rimavskej Sobote, tohto roku sa pridala aj Banská Bystrica a Lučenec v rámci Roku zborového umenia” uviedla históriu podujatia Jana Dobrocká, dirigentka MSZ Bona fide, ktoré festival organizuje v spolupráci s MsKS a miestnou ZUŠ.

RS Spievaj - HLAVNÝ malýNa koncerte detských zborov o 16.00 hod. vystúpia malí speváci z dvoch škôlkárskych zborov: DSZ Slniečko (MŠ Rybárska, dir. J. Ujpálová) a DSZ MUŠKA (MŠ Dobšinského, dir. I. Bástiová a Z. Trnavská) a ďalšie detské zbory: DSZ Nádej (ZUŠ, dir. J. Dobrocká), Komorný zbor ZUŠ (dir. Z. Kántorová), DSZ Csiribiri zo ZŠ M. Tompu (dir. Orosz J.), Gitáros – sokk i Csillag Virág (vedie Páko M.). Na koncerte sa predstaví aj mládežnícky zbor Variety zo ZUŠ (predtým Mystic Choir, vedie J. Dobrocká).

Dospelé spevácke zbory budú koncertovať o 18.00 hod. Účinkovať bude Katolícky spevokol bl. Zoltána Meszlényiho (dir. Gyürkeová E.), SZ Blaha Lujza (dir. Sósik Szilárd), SZ Bona fide (dir. J. Dobrocká), ženský SZ Dúha (dir. V. Slatinská), Vokálne kvarteto (vedie V. Slatinská) a Mystic a capella (vedie L. Danišová).

„Veríme, že toto krásne spevácke podujatie poteší rimavskosobotskú verejnosť, pohladí a polieči duše … a možno priláka do funkčných zborov a speváckych zoskupení aj ďalších spevákov a do ďalšieho festivalu o 3 roky vzniknú aj ďalšie, nové zbory. Veď v týchto zboroch sú speváci od 5-tich rokov… a nájdu sa aj speváci, čo už oslavovali štvrtýkrát svojich krásnych 20 rôčkov“ uzavrela Jana Dobrocká.

Festival Rimavská Sobota spievaj! z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj a mesto Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.