Slávnostný koncert Mládež spieva

perex kostolPozývame Vás vo štvrtok, 10. 5. 2018 o 19.00 hod. do rímskokatolíckeho kostola na slávnostný koncert hosťujúcich speváckych zborov prehliadky Mládež spieva 2018. Na koncerte sa predstaví vynikajúci Dětský pěvecký sbor RADOST PRAHA pod taktovkou Jana Pirnera a Dievčenský spevácky zbor CAMBIAR LA MÚSICA z Pohronskej Polhory, ktorý sa pod vedením Veroniky Veverkovej stal víťazom prehliadky Mládež spieva spred dvoch rokov a v súčasnosti žnú jeden úspech za druhým. Vstup na koncert je voľný.

koncert kostol MS malý

Dětský pěvecký sbor Radost Praha (založený v roku 1961). Zbor spolupracuje s Českým rozhlasom, Českou televíziou a Štátnou operou v Prahe, v uplynulých rokoch vystúpil na Pražskej jari, Pražskej jeseni a Dňoch Bohuslava Martinů, spolupracuje aj so Symfonickým orchestrom hlavného mesta Prahy FOK a ďalšími profesionálnymi telesami. Repertoár zahrnuje všetky slohové obdobia a rôzne hudobné žánre – Radost natočila niekoľko CD a pravidelne premiéruje diela súčasných skladateľov. Zbor vystupoval po celej Európe, v Kanade, pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných súťaží doma i v zahraničí.

Dětský pěvecký sbor Radost Praha foto (c) Petr Kahoun 2016
Dievčenský spevácky zbor Cambiar La Música vznikol v roku 2009 ako teleso pôsobiace na svätých omšiach. Skupina pozostávajúca z dlhoročných priateliek sa postupne krok za krokom vyvíja až do dnešných dní. Cambiar La Música je zbor plný mladých, kreatívnych a abmicióznych dievčat, ktoré milujú zborový spev a odrážajú meno zboru – meniť hudbu. Ich vystúpenia zaujmú poslucháčov netradičnými choreografiami a nezabudnuteľným hudobným zážitkom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PROGRAM:
Dětský pěvecký sbor RADOST PRAHA / diriguje: Jan Pirner
A na zemi upokojení (16. století, Lounský graduál)
Henry Purcell: Sound the trumpet
Léo Delibes: O salutaris; Agnus Dei (Messe brève)
Xavier Sarasola: Pater noster
Petr Eben: I. – Jeden, druhý, třetí (Deset poetických duet)
Petr Eben: II. – Bílé a růžové peřiny (Deset poetických duet)
Petr Eben: V. – Rybář v moři (Deset poetických duet)
Miroslav Raichl: Rekviem za Lidice
Eugen Suchoň: Aká si mi krásna
Antonín Dvořák: Slavíkovský polečko, Zajatá, Prsten (Moravské dvojzpěvy)
Ty Bysterský zvony (arr. Miroslav Raichl)
Uno Naissoo: Metsa telegramm

Dievčenský spevácky zbor CAMBIAR LA MÚSICA, Porhronská Polhora / diriguje: Veronika Veverková
Jacob Handl: Pueri Concinite
Pierre Passerrau: Il est bel et bon
Katarína Koreňová: Stabat Mater
Ivan Hrušovský: Zahučali chladné vjetry
Otmar Mácha: Hoj, hura, hoj
Eugen Suchoň: Páslo dievča pávy
Anna Kureková: Agnus Dei
Jevgenij Iršai: Credo

Podujatie Mládež spieva umožňuje najlepším mládežníckym zborom na Slovensku koncertovať pred odborníkmi i širokou verejnosťou, čo pomáha zvyšovať ich umeleckú úroveň. Členovia zúčastnených zborov prostredníctvom tejto súťaže získavajú cenné vedomosti z oblasti zborového spevu a učia sa svojím spevom vnímať krásu hudby. Vyhlasovateľom a odborným garantom 49. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských speváckych zborov Mládež spieva 2018 je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Záštitu nad podujatím prevzala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Organizátorom podujatia je Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote. Podujatie je podporené z finančných prostriedkov Fondu na podporu umenia. Mládež spieva 2018 sa uskutoční v rámci Roka zborového spevu.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.