Haliganda: Rozprávkový automat

perexSrdečne pozývame všetkých malých milovníkov rozprávok a ich rodičov na skvelé predstavenie košického divadla Haliganda: Rozprávkový automat. Predstavenie bude vo štvrtok, 31. 5. 2018 o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Podľa vzoru bankomatov, kávomatov a mliekomatov vznikla idea automatu, z ktorého si možnosť vybrať  rozprávku. V ponuke je 8 známych aj menej známych rozprávok pre deti (Červená čiapočka, O psíčkovi a mačičke, ale aj Potkaniar či Mačacia krajina). Do hry sú zapájaní aj detskí diváci, ktorí si určujú aj poradie rozprávok. Vstup zdarma.

haligandaKaždá rozprávka  je spracovaná do 10-15 hutných ale vtipných a divadelne nabitých minút. Trvanie jednej rozprávky sa zvyčajne predĺži, keďže do hry sú zapájaní aj detskí diváci. Buď sú postavami vyzvaní, aby vyjadrili svoj názor, alebo aby rozprávkovým postavám pomohli radou či rozhodnutím, alebo sú priamo zahrnutí do deja ako aktéri, no poväčšine sa z nich stanú herci alebo rekvizity. Poradie rozprávok si určujú deti z publika samy. Rozprávkový automat patrí k najúspešnejším projektom divadla. Hrali ho už po celom Slovensku na rôznych festivaloch – Pohoda Trenčín, Chlebom a vínom Trebišov, Rolandove hry Bardejov a ďalších, na oslavách mesta – Deň detí Žilina, Leto v Košiciach a pod. aj samostatne ako divadelné predstavenie pre deti. V prípade nepriaznivého divadla bude predstavenie v Dome kultúry.

HALIGANDA plagát malýDivadlo Haliganda je hosťom  27. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti, ktorý prináša do Rimavskej Soboty už po 18. rok hodnotné divadelné zážitky. Počas troch júnových dní (31.5. – 2.6.2018) sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne približne 100 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 6 súťažiacich súborov a štyri hosťujúce divadlá.

Haliganda rozprávkový automatVyhlasovateľom prehliadky a zároveň odborným garantom je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Celé podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Rimavská Sobota s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.