Bábková rytierska komédia

perexSrdečne pozývame všetky deti  a ich rodičov na predstavenie bábkového divadla LOKVAR z Prahy.  Zahrajú nám v piatok, 1.6. 2018 o 16.00 hod. na nádvorí Čierneho orla bábkovú rytiersku komédiu AUCASSIN A NICOLETTA, ktorá vznikla na motívy stredovekej francúzskej legendy. Odohráva sa v stredovekom Francúzsku. Mladé knieža Aucassin sa zamiluje do Nicoletty, o ktorej nikto nevie aký má pôvod, pretože ju ako malé  dieťa odkúpili od pirátov. Predstavenie je vhodné pre deti od 5 rokov. Vstup zdarma.


Aucassinov otec ich láske nepraje a tak sa musia milenci rozhodnúť utiecť za more. V ďalekej Tramtárii je Nicoletta opäť unesená a zdanlivo nenávratne stratená. Ale veľká láska nepozná prekážky a nakoniec sa ich cesty opäť stretnú. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presunie do Domu kultúry.

LOKVAR plagát malýDivadlo Lokvar je hosťom  27. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti, ktorý prináša do Rimavskej Soboty už po 18. rok hodnotné divadelné zážitky. Počas troch júnových dní (31.5. – 2.6.2018) sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne približne 100 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 6 súťažiacich súborov a štyri hosťujúce divadlá. Snímek 146
Vyhlasovateľom prehliadky a zároveň odborným garantom je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Celé podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Rimavská Sobota s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

Lokvar1

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.