Letné poznávacie tvorivé dielne

tvoriva sobota s petrou maj 2018Mestská galéria Rimavská Sobota pozýva deti na Letné poznávacie tvorivé dielne s lektorkou Petrou Filipiakovou, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21. – 24. 8. 2018 o 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch galérie na Hlavnom námestí. Počet účastníkov je limitovaný (20 detí) a preto je potrebné vopred sa nahlásiť priamo v MG, telefonicky 5624351, alebo mailom mestska.galeria.rs@gmail.com. Vstupné: 3€, všetky výtvory si účastníci odnesú domov. Tvorivé dielne vznikli s podporou FPU.

letne dielne 2018_august_A4 malý
21. augusta (utorok) / Spoznávame remeselnú výrobu
Od remesla  k umeniu. Naučíme sa, ako pracovať s hlinou, drevom a textilom. Pripomenieme si starých remeselníkov a budeme sa snažiť naše nové vedomosti využiť pri tvorbe sôch a objektov.
22. augusta (streda) / Spoznávame recyklovanie a upcyklovanie
Ako malí rozumní umelci vieme, že našu krásnu planétu treba chrániť. Preto sa na ďalších dvoch stretnutiach budeme venovať ekologickým námetom. Zistíme, ktorí slovenskí umelci sa tiež venujú tejto téme, vyrobíme si vlastnú tašku a zistíme, čo je to upcyklovanie.
23. augusta (štvrtok) / Spoznávame recyklovanie a  upcyklovanie 2.
Aj na tomto stretnutí budeme myslieť „zeleno“ a budeme pokračovať v premieňaní obyčajných predmetov na umelecké diela. Tentoraz budeme tvoriť viac praktické vecičky. Aspoň si budeme mať čím vyzdobiť izbičky.
24. augusta (piatok) / Spoznávame, čo je to dizajn
Čo to vlastne ten dizajn je? A prečo niektoré predmety vyzerajú čudne? Dajú sa vlastne používať, keď sú také zvláštne? Na poslednom letnom stretnutí si vyrobíme šperky, objavíme Salvadora Dallího a každý domov odíde s autíčkom.
Tvorivé dielne sú súčasťou projektov Rozprávkové prázdniny  a Zaostrené na rodinu, ktoré podporili mesto Rimavská Sobota a BBSK.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.