Az élet és a halál vize

perexVšetkých malých milovníkov bábok, divadla a veselých pesničiek pozývame v nedeľu, 12. 8. o 18.00 hod. na nádvorie Čierny orol, kde na nich čaká interaktívna bábková hra v maďarskom jazyku. Dvojica Écsi Gyöngyi a Kováts Marcell zahrajú Palócku ľudovú rozprávka o princovi Jankovi a krásnej Helene a o tom, koľko múdrych rozhodnutí musí človek urobiť k tomu, aby sa dostal k vode života. Vstupné: 2€, deti do 2 rokov zdarma, predaj vstupeniek len na mieste.

Gyöngyi Écsi je nositeľkou niekoľkých ocenení. V roku 2000 v Rábe získala cenu najlepšej bábkoherečky, v roku 2003 v Budapešti Cenu Michel Indali, v roku 2007 v Bratislave Cenu Mikola a naposledy v roku 2014 v Kaposvári na Bienále detských divadiel dostala Mimoriadnu cenu a Cenu Ildikó Kovács.

écsi3
V interaktívnej hre pomocou bábok a detí z obecenstva odkrýva krásnu  rozprávku presiaknutú motívmi maďarskej mytológie. Na rôznych hudobných nástrojoch (ninera, flauta, gajdy) ju sprevádza Marcell Kováts.
ecsi malý plagát
V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presúva do guľovej sály DK. Predstavenie je súčasťou projektu Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő a Zaostrené na rodinu, ktoré realizuje OZ Oxymoron v spolupráci s MsKS s finančnou podporou mesta Rimavská Sobota a BBSK.
ecsi-gyongyi-elet-halal

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.