Dobšinského rozprávkový Gemer 2018

perexV dňoch 24. – 26. 10. 2018 organizujeme v Dome kultúry 24. ročník tradičného podujatia venovaného rozprávke a odkazu Pavla Dobšinského. Počas troch dní ponúkneme deťom divadelné predstavenie Lomidrevo na motívy pôvodnej rozprávky P. Dobšinského, nové predstavenie známej dvojice Smejko a Tanculienka, stredoškolákom bude venované divadelné pásmo o bratoch Chalúpkovcoch Ja a môj brat. Súčasťou programu bude vyhodnotenie regionálnej autorskej literárnej súťaže v písaní rozprávok, prednáška, výtvarná dielňa i čítanie rozprávok v materských školách. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPU.
DRG na stánku

PROGRAM

streda, 24. október
09.30 hod. / divadelná sála DK / vstupné: 0,50€
LOMIDREVO –  Divadlo na hojdačke, Žilina
Detské divadelné predstavenie pre MŠ a I. st. ZŠ. Pôvodná rozprávka na motívy Pavla Dobšinského. Lomidrevo je chlapec, ktorý dostal do daru veľkú silu. Keď vyrastie, vyberie sa do sveta. Na ceste stretne kamarátov… s veľkou fyzickou silou však treba narábať rozumne, aby neuškodila ľuďom…čo bude ďalej, to sa dozviete už v samotnej rozprávke.

17.00    hod. / divadelná sála DK / vstupné: 9 €       
SMEJKO  A TANCULIENKA  – Hip, hip, hurá!
Nové predstavenie, kde sa konečne dozviete ako sa Smejko a Tanculienka spoznali, skamarátili a prezradia aj oveľa viac v nových pesničkách a rozprávkach. Vhodné pre deti od 2 rokov.

tanculienka malý
štvrtok, 25. október
09.30 hod. / divadelná sála DK / vstupné: 1€ / 1 KP    
JA A MÔJ BRAT – Divadlo Teater Komika, Levice
Divadelné predstavenie vhodné pre SŠ a II. stupeň ZŠ. Dvaja ľudia, dva životy, jeden cieľ. Príbeh dvoch slovenských spisovateľov Jána a Sama Chalúpkovcov, ktorí túžili, milovali, pochybovali…ale neprestali veriť, že umenie mení dejiny.

Ja a môj brat malý
10.00 hod. / klubovňa č. 4         
Vyhodnotenie regionálnej autorskej literárnej súťaže v písaní rozprávok téma: „Dobšinského rozprávkový Gemer” podujatie v spolupráci s GMOS

10.00 hod. / klubovňa č. 10         
Maľujeme a tvoríme rozprávku – kreatívna výtvarná dielňa
Využitie prírodných materiálov,  tvorba rozprávkových postáv, maľovanie
Lektorka: Mgr. Nikoleta Gečeová

piatok, 26. október
09,00 hod. / veľká zasadačka        
Rozprávka a svet obraznosti v diele Sama Czambela
Prednáška a beseda pre II. st. ZŠ a SŠ
Lektor: PhDr. Ľubomír Šárik

09,30 hod.  / MŠ Rimava a MŠ Rožňavská   
Čítanie najobľúbenejších rozprávok P. Dobšinského v materských školách mesta

Zmena programu vyhradená !

Cieľom DRG je uchovávať rozprávky pre budúce generácie rôznymi formami a aktivitami, formovať osobnosť a postoj detí a mladých ľudí príslušnosti k tradíciám, k regiónu, iniciovať mladých začínajúcich autorov k tvorbe rozprávok.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.