Dielňa bábkarskej tvorivosti

perexVšetkých milovníkov a tvorcov bábkového divadla pozývame  na ďalší ročník Dielne bábkarskej tvorivosti, ktorá sa uskutoční  5. – 12. 8. 2018 v rekreačnom stredisku Kokava – Línia, okres Poltár. Bábkarská dielňa bude aj tento rok výnimočná v tom, že za krátky čas  ponúkne CELÝ TVORIVÝ PROCES – TECHNOLÓGIA VÝROBY + DIVADELNÉ PREDSTAVENIE – od navrhnutia až po výrobu vlastnej bábky, od prečítania predlohy poviedky Jána Babaríka „Piatok trinásteho“ až po jej uvedenie na javisku.


Počas 7 – dňového pobytu si pod vedením lektora – scénografa a technológa bábkového divadla Mgr. art. Martina Dúbravaya (Bratislava) účastníci osvoja technológiu výroby JAVAJKY,  spojovej marionety vedenej zospodu s rukami na čempuritách a jej vodenie. Následne si  so scenáristkou a režisérkou Mgr. art. Danou Turanskou, ArtD. (AU Banská Bystrica) napíšu krátky scenár a pripravia ukážky na motívy poviedky Jána Babaríka z knihy Pálenie mostov. Príďte si k nám rozvíjať svoju umeleckú dušu!

plagát malý
Počas pobytu zabezpečíme ubytovanie a stravu, doprava je individuálna. Príchod počas dňa 5. 8. 2018. Počet účastníkov je limitovaný. Svoj záujem potvrďte telefonicky (047 5621550), alebo prostredníctvom e-mailu (msksrs@rsnet.sk) do konca júla 2018. Obratom vás budeme kontaktovať a poskytneme vám bližšie informácie. Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.