Fifo a Vierka na prázdninách

perexNašich malých divákov a ich rodičov pozývame v nedeľu, 28. 7. o 18.00 hod. na nádvorie Čierneho orla na nové hudobno-dramatické predstavenie známej divadelnej dvojice Fifo a Vierka, ktorí sa tento krát rozhodli ísť Na prázdniny. Dostanú sa do krajiny Narubia, kde je všetko naopak a každý je tam popletený. Spolu s deťmi nájdu riešenie ako všetko napraviť. Vstupné: 2€, predaj vstupeniek na mieste. Predstavenie je súčasťou projektu Rozprávkové prázdniny 2019.


Rozprávková krajina Fifolandia, kde vládne dobro a spravodlivosť je už natrvalo ich druhým domovom. Jedna z rozprávkových bytostí tejto krajiny, Škriatok Špinko, sa nie a nie polepšiť. V každom z ich príbehov sa snaží robiť prieky, nezbednosti a rôzne zlomyseľnosti.  Tentoraz to však preženie. Zavedie ich do krajiny so zvláštnym menom Narubia. „V Narubii je to tak, je tam všetko naopak” sa spieva v pesničke z nového predstavenia. Mená sú čítané odzadu, odpadky sa sadia a zelenina s ovocím sa vyhadzuje, večer sa budia a papajú iba sladkosti. Každý je tam popletený. Králik Sirob (Boris) a Kohútik Jerdna (Andrej) však nájdu pomoc u detí, ktoré im povedia čo robiť a ako to robiť správne. Fifovi a Vierke príde na pomoc i Víla Justícia, ktorá je spravodlivá a dobrotivá. Spolu s deťmi tak odhalia temné tajomstvá škriatka Špinka a napravia tak všetko popletené.

F+V malé
Predstavenie je súčasťou projektu Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő 2019, ktoré realizuje OZ Oxymoron v spolupráci s MsKS s finančnou podporou Banskobystického samosprávneho kraja a mesta Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.