RND: Mužské oddelenie ZRUŠENÉ !!!

perexV súvislosti s aktuálnou situáciou sa predstavenie RND Mužské oddelenie naplánované na 9. 6. 2020 ruší. Ohľadom vrátenia peňazí za vstupenky sa obráťte priamo na nás, osobne v MsKS, telefonicky 047 5621550, alebo mailom msksrs@rsnet.sk. Peniaze Vám vrátime v hotovosti, alebo na účet v prípade, že ste si vstupenky zakúpili online. Ďakujeme za pochopenie.

 

Po roku prichádza do Rimavskej Soboty obľúbené Radošinské naivné divadlo s novou hrou Mužské oddelenie s podtitulom Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení. Komédia  z pera Stanislava Štepku s jeho typickým pohľadom nám predstaví pestré osudy pacientov v súčasnej nemocnici. V Dome kultúry ju môžete vidieť v utorok, 9.6.2020 o 19.00 hod. Vstupné: 17 €/ predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk
Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú uvádza RND v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

Mužské oddelenie plagát malý
V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.
V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.  Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravil s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.