KRISTÍNA MIHAĽOVÁ & JAKUB ŠEDIVÝ

Mihálova Šedivý perexIntímna hudba pre veľké pódiá
Zástupcami mladých jazzových talentov a zároveň prví účinkujúci na treťom ročníku Sobotského jazztivalu budú fantastickí Kristína Mihaľová  a Jakub Šedivý. Toto sympatické duo patrí medzi najvýraznejšie mená súčasnej slovenskej hudobnej scény. Aktuálne vydávajú svoj prvý album, v októbri 2020 budú svojim vystúpením otvárať Bratislavské jazzové dni a zaručene majú  pred sebou veľkú budúcnosť. Koncertovať budú v piatok, 17.7. 2020 o 20.00 hod. na nádvorí Čierny orol. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS, online na www.kulturars.sk.


Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Na Slovensku predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer na najznámejších slovenských jazzových festivaloch. Minulý rok vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež súťaž Jazz Start Up 2019.

Svetová jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Koncertovali v Paríži, Bruseli a na známom jazzovom festivale v záhradách Lyonu. Boli taktiež nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka 2019, kde získali ocenenie Nadácie Advance Investments.

Aktuálne vydali svoj debutový album Sleepin` With The Lights On pod pseudonymami Kristin Lush & Jakob Grey a v októbri 2020 budú svojim vystúpením otvárať Bratislavské jazzové dni a taktiež majú prisľúbenú účasť na viacerých európskych jazzových festivaloch – napr. taliansky Fara Jazz Fest, Ascona Jazz Fest, Technopolis Jazz Fest v Aténach a ďalšie.

Mihaľová Šedivý malý plagát

Druhý koncert poteší všetkých folkloristov a tých, ktorí si radi vypočujú ľudovú hudbu, pretože privítame kapelu Dobrá muzika. Medzi špičkovými hudobníkmi sa predstaví aj rodák z Rimavskej Soboty, violista  Vojtech Botos, v hudobnom svete známy pod prezývkou „Bumbi“.

Našim tretím hosťom bude známy spevák Robo Opatovský, ktorý si prizval na účinkovanie gitaristu Romana Mečiara a skvelého hráča na trúbku a akordeón  Ondreja Jurášiho. Na koncerte odznejú jeho najväčšie hity v tak trochu jazzovo ladenej verzii.

JAZZTIVAL 2020 plagát malý

Sobotský jazztival uzavrie svojim koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a  svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou Andreasovej kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví,  bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav.

3. ročník Sobotského jazztivalu – festivalu kvalitnej hudby v Rimavskej Sobote organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.