DOBRÁ MUZIKA „Kamaráti moji“

perexDruhým koncertom tohtoročného Sobotského jazztivalu nazrieme do sveta folklóru a vynikajúcej ľudovej hudby.  V  piatok, 28. 8. 2020 o 20.00 hod. nám v Čiernom orlovi výnimoční muzikanti, zoskupení v kapele DOBRÁ MUZIKA predvedú svoj  program „Kamaráti moji“.  Môžeme sa tešiť na nový pohľad na žánrovú pestrosť a nové hudobné štýly  v aranžmánoch a v podaní skvelých muzikantov: primáš Martin Smolko / 1. husle, Leoš Farkaš / 2. husle,  violista Vojtech Botoš, ktorý pochádza z hudobníckej rodiny Botošovcov z Rimavskej Soboty, Jakub Stračina / kontrabas a Vladimír Homola / cimbal. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk 

DOBRÁ_MUZIKA plagát malý
Program:
J. Stračina:  Neďaleko
V. Homola:  Po nábreží koník beží
Š. Molota:  Romane keriko
A . Harvan:  Pijácka fantázia
V. Homola:  Štyri z priechodského rúcha
J. Gréner:  Vyleteli jarabice
S. Palúch: Čardáš
V. Homola: Cimbal z Telgártu
A. Lara: Granada
G. Dinicu: Hora de Concert
promo5
Myšlienka založenia tejto skupiny začala vznikať v druhej polovici roku 2015. Bývalí členovia Zlatých huslí a orchestra umeleckého súboru Lúčnica sa rozhodli predstaviť sa pod novým názvom „DOBRÁ MUZIKA”. Zložením je to klasická cimbalová kapela, ktorú tvoria profesionálni hudobníci.  Cieľom tohto zoskupenia hráčov je v prvom rade interpretáciou skladieb (od klasického žánru cez folklór, filmovú a muzikálovú tvorbu) priniesť nový pohľad na rôznosť, žánrovú pestrosť a nové hudobné štýly.
JAZZTIVAL 2020 plagát malý
Našim tretím hosťom Sobotského jazztivalu bude známy spevák Robo Opatovský, ktorý si prizval na účinkovanie gitaristu Romana Mečiara a skvelého hráča na trúbku a akordeón  Ondreja Jurášiho. Na koncerte odznejú jeho najväčšie hity v tak trochu jazzovo ladenej verzii.
Sobotský jazztival uzavrie svojim koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a  svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou Andreasovej kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví,  bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav.

3. ročník Sobotského jazztivalu  – festivalu kvalitnej hudby v Rimavskej Sobote organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.