Rozprávkové prázdniny 2020

perexVeľmi sa tešíme, že sa môžeme pustiť do realizácie našich letných podujatí pre deti. Obľúbeným projektom, ktorý je adresovaný najmenšiemu divákovi, sú Rozprávkové prázdniny / Mesés szünidő. Napriek zložitej finančnej situácii nás Mesto Rimavská Sobota podporilo a tak sa našim deťom počas štyroch letných nedelí predstavia na nádvorí Čierny orol štyri skvelé divadlá: Divadlo FÍ,  Écsi Gyöngyi a Kováts Marcell, Divadlo na hojdačke a Divadlo TuŠ. 

Prvým bude Divadlo Fí, ktoré zahrá v nedeľu, 26. 7. o 17.00 hod. bábkovú inscenáciu pre deti  od 3 rokov Recept na leva. Viktor sa stretáva s Hankou. Zdanlivo náhodné stretnutie vyústi do veľkého dobrodružstva. Hanka sa mení leva a jediný kto jej dokáže pomôcť je Viktor. Dokáže to? Čo všetko dvojicu pri tom postretne?  Po predstavení bude nasledovať kratučký workshop pre všetkým malých divákov.

Recept na leva malý
O týždeň na to, v nedeľu 2.8. o 17.00 hod. privítame na nádvorí dvoch obľúbených hercov Écsi Gyöngyi a Kováts Marcella, ktorí rozpovedia maďarsky hovoriacim deťom rozprávku A világ kenyere. So svojimi pesničkami a bábkami ich nestretneme v našom meste po prvýkrát a iste ani posledný.

RP2020 malý plagát
Tretiu augustovú nedeľu, 16. 8. o 17.00 hod. strávime v spoločnosti hercov Divadla na hojdačke. Na nádvorí Čierneho orla nám zahrajú veselé predstavenie s pesničkami TdPaslík vhodné pre deti od 3 do 10 rokov. Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle. V predstavení sú zastúpené viaceré témy: 4 ročné obdobia – súvislosti medzi prírodou a jej cyklami. Ako už aj názov predstavenia napovedá, zaoberá sa tiež logopedickou témou – aj človek s rečovou chybou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje. Nechýbajú ani veselé pesničky a prvky interakcie s publikom.

tdpaslik_malý
Záverečné predstavenie Rozprávkových prázdnin Veselá vandrovka v podaní hercov Divadla TuŠ spestrí  poslednú nedeľu v auguste, 30. 8. o 17.00 hod.  všetkým deťom od 2 rokov. Keď sa Vám nechce ísť na výlet s mladším súrodencom a ešte k tomu prší, najlepšie je otvoriť si knihu a vojsť do rozprávky. V príbehu O troch prasiatkach a Ako šlo vajce na vandrovku sa dozvieme, že len s kamarátmi dokážeme premôcť vlka či zlých zbojníkov. Tak nezatvárajte knihu. Inscenácia Divadla TUŠ je inšpirovaná klasickými rozprávkami a stretnete sa v nej s krásnymi bábkami, vyrobenými podľa ilustrácií z knižky.

prasiatko malé
Tak si to pekne zhrňme, milé deti, milí rodičia!  Všetky predstavenia budú
1. úžasné
2. v nedeľu
3. vždy o 17.00 hod.
4. na nádvorí Čierny orol / iba ak by pršalo budú v Dome kultúry
5. cenovo dostupné pre všetkých: 2€

Neváhajte a príďte na divadlo!
Projekt Rozprávkové prázdniny realizuje OZ Oxymoron spolu s MsKS, s finančnou podporou mesta Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.