ROBO OPATOVSKÝ TRIO

robo opatovský perexTretím koncertom Sobotského jazztivalu  bude koncert výborného speváka a muzikanta, stálice našej hudobnej scény, Roba Opatovského, ktorý si prizval na účinkovanie gitaristu Romana Mečiara a skvelého hráča na trúbku a akordeón  Ondreja Jurašiho. Na koncerte, v piatok 11. 9. o 19.00 hod. odznejú  v Čiernom orlovi jeho najväčšie hity Keď muž miluje ženu, Tancuj, Prší, Natália a mnohé iné. Diváci sa tiež môžu tešiť na novinku Modlím sa hudbou, ale aj viacero nových skladieb  v tak trochu jazzovo ladenej verzii. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS aj online na www.kulturars.sk

OPATOVSKÝ_POSTER malý
Charizmatického speváka Roba Opatovského špeciálne predstavovať nemusíme. Je známy svojím zdravým životným štýlom a láskou k rodine. Hudobné vzdelanie získal v Bratislave na konzervatóriu pod vedením pedagóga a koncertného majstra Jozefa Zsapku. Po ukončení školy sa začal naplno venovať predovšetkým spevu. Na konte má 13 albumov.  Najnovším singlom je krásna skladba Modlím sa hudbou, ktorou sa Robo vyznáva z lásky k hudbe.  Skladba vznikla v čase koronakrízy, kedy celý svet potrebuje liečivú silu hudby. Podľa jeho slov chcel pesničkou vzdať hold svojej láske – hudbe, ktorá ho sprevádza celý život, lieči a nabíja energiou. Venoval  ju ľudom v prvej línii, bojovníkom s koronou, lekárom, záchranárom, sestričkám a všetkým obetavým ľudom, ktorí si zaslúžia úctu a rešpekt.

Modlím sa hudbou
Ondrej Juraši patrí medzi výrazných jazzových (či multižánrových) hudobníkov svojej generácie. Je aktívny najmä ako bigbandový hráč,  účinkuje vo viacerých domácich i zahraničných orchestroch (Big Band Gustava Broma, Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, Kelag BIGband, Big Ostrava Band). Bol členom SOSR a spolupracoval s množstvom domácich i zahraničných hudobníkov (B. Golson, E. Marienthal, New York Voices, J. Morrison, B. Evans). Hosťuje na mnohých nahrávkach i v rôznych jazzových a popových skupinách, od roku 2015 je pedagógom na ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku. Jeho profilový album POST vyšiel v decembri 2015 vo vydavateľstve Hudobného fondu.
Roman Mečiar – gitarista a spevák, ktorý v minulosti pôsobil v kapelách Chill On The Sun, Dlhá Noha, Mukatado, Samuel Tomeček band i Robo Opatovský band. Momentálne účinkuje v kapele Blues 8, Country Limit Club, Stay Tuned, Chicago Blues Connection a hosťuje u Petra Lipu, Roba Opatovského či Paľa Pintera.

JAZZTIVAL 2020 plagát malý

Sobotský jazztival uzavrie svojim koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a  svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou Andreasovej kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví,  bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav.
3. ročník Sobotského jazztivalu  – festivalu kvalitnej hudby v Rimavskej Sobote organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.