Divadlo na hojdačke: TdPaslík

perexRozprávkové prázdniny pokračujú tretím detským divadielkom.  Tretiu augustovú nedeľu, 16. 8. o 17.00 hod. strávime v spoločnosti hercov Divadla na hojdačke. Na nádvorí Čierneho orla zahrajú veselé predstavenie s pesničkami TdPaslík vhodné pre deti od 3 do 10 rokov. Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle. Vstupné: 2€ / predaj vstupeniek na mieste.

Tdpaslík

V predstavení sú zastúpené viaceré témy: 4 ročné obdobia – súvislosti medzi prírodou a jej cyklami. Ako už aj názov predstavenia napovedá, zaoberá sa tiež logopedickou témou – aj človek s rečovou chybou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje. Nechýbajú ani veselé pesničky a prvky interakcie s publikom. Divadlo pri príprave  predstavení konzultačne spolupracuje s detskou psychologičkou, aj s detskou pedagogičkou. Hľadajú nové témy, ktoré sú dnešným deťom bližšie. Hľadaním súčasných tém v detskom divadle chcú podporiť tvorbu a šírenie pôvodných slovenských dramatických textov pre deti a mládež, ktorých je v našich končinách nedostatok. Dĺžka predstavenia 40-45 min.

foto malá
A ešte nás čaká záverečné predstavenie Rozprávkových prázdnin Veselá vandrovka v podaní hercov Divadla TuŠ. Tí spestria všetkým deťom od 2 rokov poslednú nedeľu v auguste, 30. 8., o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol. Keď sa Vám nechce ísť na výlet s mladším súrodencom a ešte k tomu prší, najlepšie je otvoriť si knihu a vojsť do rozprávky. V príbehu O troch prasiatkach a Ako šlo vajce na vandrovku sa dozvieme, že len s kamarátmi dokážeme premôcť vlka či zlých zbojníkov. Tak nezatvárajte knihu. Inscenácia Divadla TUŠ je inšpirovaná klasickými rozprávkami a stretnete sa v nej s krásnymi bábkami, vyrobenými podľa ilustrácií z knižky.

RP2020 malý plagát
Projekt Rozprávkové prázdniny realizuje OZ Oxymoron spolu s MsKS, s finančnou podporou mesta Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.