Od štvrtka do soboty na Kokave 4. ročník detského tábora Konvergencie

perex2.jpg

Na Kokave, v rekreačnom stredisku na chate Ipeľ, Občianske združenie Oxymoron, spoločne s rimavskosobotským Mestským kultúrnym strediskom (MsKS), zorganizovalo už štvrtý ročník tvorivého pobytu pre deti so

špeciálnym prístupom, pod názvom Konvergencie 2008. Pobytu sa zúčastňujú deti hlavne z detských domov, špeciálnych škôl aj Krízového centra.

Pobytu prialo aj počasie. Organizátori zvolil nové prostredie na chate Ipeľ, na Kokave Línii a podľa autorky projektu Reginy Špitálovej bola táto voľba dobrá: „Majiteľ strediska pán František Auxt nám naozaj vyšiel v ústrety. K dispozícii sme mali naozaj všetko čím toto zariadenie disponuje, dokonca sme sa všetci vrátane lektorov povozili na koňoch“, hovorí Špitálová.

konvergencie-121.jpg

Štvrtý ročník navštívilo 39 detí z ktorých 5 je postihnutých Downovým syndrómom. Deti pracovali v 6. kombinovaných dobre vybavených dielňach so šiestimi lektormi (pečenie a zdobenie medovníkov, výroba šperkov z koráliek, ozdoby zo slamy a prírodného materiálu, maľba tričiek, výtvarná dielňa a práca s drevom). Organizátori pripravili deťom počas pobytu aj zaujímavé animácie, ako sú jazda na koňoch, návšteva rázovitej dedinky Šoltýska, zábavnosúťažné večery a vlastné programy detí.

konvergencie-08.jpg

„Potvrdilo sa nám, že takéto pobyty majú pre tieto deti, ale aj ich učiteľov význam. Detičky sa dostávajú mimo svojho bežného prostredia, uvoľnia sa a veľmi prirodzene zdieľajú spoločne zábavu a tvorivú prácu“, uzatvára autorka projektu Regina Špitálová.

Konvergencie – tvorivý tábor pre deti so špeciálnymi potrebami organizuje už 4. rok Občianske združenie Oxymoron spolu s MsKS Rimavská Sobota. Tábor bol prvý krát na Kokave – Chate Ipeľ, keď minulý rok pre nedostatok prostriedkov sa tábor organizoval nepobytovo v MsKS. Pred rokmi organizátori organizovali tábor v rekreačnom stredisku na Krokave. Tohtoročné Konvergencie podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. V rekreačnom zariadení na Kokave plánujú organizátori letného umeleckého tábora Letavy pre jeho dobré referencie zorganizovať aj nastávajúci ročník známeho európskeho plenéru mladých umelcov.

MsKS využíva aj spravodajstvo Rimava.sk Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov Rimava.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prevadzkovateľa porušením autorského zákona

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.