3. ročník Konvergencií trochu inak

Divadelné predstavenie “Živá voda”

Konvergencie – podujatie, ktorého cieľovou skupinou sú deti navštevujúce špeciálne základné školy, deti žijúce v detských domovoch a krízovom centre.

Dnes, 4. novembra sa začali Občianske združenie Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom toho roku organizuje už tretí ročník podujatia, ktoré bolo plánované a po minulé roky realizované ako viacdňový tvorivý pobyt pre takmer 70 detí, pedagógov ale i rodičov tých ťažšie postihnutých. Toho roku sme zvolili finančne menej náročnú alternatívu podujatia. Vzdali sme sa ubytovania, čo tvorilo najväčšiu položku, a vďaka tomu sme schopní urobiť program pre viacej detí.


Vianočné konvergencie, ktoré sa budú niesť v znamení sviatkov, sa uskutočnia počas troch za sebou nasledujúcich utorkov v priestoroch Domu kultúry. Prvý utorok, ten dnešný, ponúkli deťom bábkové divadelné stvárnenie ľudovej rozprávky z Palóckej oblasti. Herečka Gyöngyi Écsi, veľmi vtipne, za asistencie malých hercov z publika, vyrozprávala príbeh o princovi Jankovi a Kráske Elene a o tom, koľko múdrych rozhodnutí treba urobiť na to, aby sa človek mohol napiť vody života. Príbeh a atmosféru umocňoval hrou na najrôznejšie hudobné nástroje Marcell Kováts.

Marcell Kováts

dievcata.jpg

regruti.jpg

Pokračovaním budú tvorivé dielne, počas ktorých si deti za asistencie skúsených lektorov vyrobia vianočné ozdoby zo slamy, hliny, prírodných materiálov, upečú a ozdobia vianočné medovníčky, spoznajú vianočné ľudové zvyky a tance. Starší si vyskúšajú náročnejšie techniky – maľbu na sklo, textil, vyrobia vianočné škatuľky, chlapci vtáčie búdky. Za finančnú podporu ďakujeme BBSK a mestu Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.