Vianoce maľované pieskom

VMP perexPozývame Vás v utorok 9. 12. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na unikátny program Vianoce maľované pieskom, počas ktorého vám pieskovou animáciou Eva Aibaz priblíži  príbeh Božieho narodenia. Emotívnu atmosféru Vianočného času dotvoria vystúpenia FS Rimavan, FS Új Gömör, DFS Kis Gömör, Miešaných speváckych zborov Bona fide a Blaha Lujza a Tanečného orchestra dychovej hudby Sobotienka. Programom sprevádza Milana Jutková, vstupné: 3€ / deti do 10 rokov zdarma, predaj vstupeniek priamo na mieste.
Program Vianoce maľované pieskom je príbehom Božieho narodenia a emotívnej atmosféry Vianočného času. Je unikátny svojim umeleckým stvárnením, použitím netradičnej formy výtvarného umenia – pieskovej animácie. Priamo pred Vašimi očami vznikajú obrazy maľované pieskom naživo.

VMP plagát

EVA AIBAZ jedna z najtalentovanejších umelkýň Petrohradskej školy pieskovej animácie s kaukazsko-ruskými koreňmi. Je absolventkou prestížnej Petrohradskej univerzity kultúry a umenia, obor réžia a produkcia. Eva je nekonvenčná, kreatívna a zároveň disciplinovaná výtvarníčka. Jej vystúpenia sú predovšetkým príbehy maľované pieskom, kávou apod. Rukami a pieskom vytvára obrazy, ktoré sa vzájomne prelínajú, doplňujú, logicky vrstvia a zanikajú, aby príbeh vrcholil svojim finále. Divák predstavenie vidí na premietacej ploche pomocou kamery a videoprojektoru a súčasne môže umelkyňu sledovať  pri jej tvorivej činnosti. Eva vytvára vlastné príbehy, ale tiež sa inšpiruje známymi témami. Spolupracuje s viacerými hudobníkmi pri tvorbe programov. Známe sú jej kreatívne workshopy.

Eva Aibaz

Po úspechu v škandinávskych krajinách prijala EVA AIBAZ pozvanie do viacerých európskych štátov. Momentálne je na umeleckom turné v Egypte, Saudskej Arábii , SAE a Japonsku. Po úspešnej prezentácii svojho umenia v minulom roku, opäť prichádza na Slovensko.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.