Konvergencie voňali Vianocami

tvorivé dielne

Včera, 11. decembra sa guľová sála domu kultúry ozývala džavotom detí z oboch rimavskosobotských špeciálnych škôl a detí žijúcich v rodinných domoch Detského domova v Rimavskej Sobote, na Hrachove i v Poltári. Vyše 70 detí sa za asistencie profesionálnych lektorov z fiľakovského spolku remeselníkov Motolla, pustilo do výroby vianočných ozdôb z rôznych prírodných materiálov – trstiny, šúpolia, žehlenej slamy, kartónových ozdobných škatuliek a veselých záložiek do kníh.

Najväčšiu radosť mali z voňavých medovníčkov, ktoré si vyzdobili najrôznejšími semienkami a netrpezlivo čakali, kým sa práve ten ich medovníček upečie. „Sú neskutočne šikovné, príjemne ma prekvapilo s akou trpezlivosťou, fantáziou a iskierkou pracujú“ povedala lektorka Tünde Benko, ktorá bola deťmi odmenená prekrásnymi vlastnoručne vyrobenými medovníčkami.

medovníčky

Deti si na záver pochutnali na výbornej pizze a odchádzali spokojné. „Všetko, čo som si tu vyrobil, môžem odniesť domov ukázať ostatným.“ povedal šesťročný Tomáško, ktorý býva v rodinnom dome Detského domova na Hrachove. Pri organizácii dopoludnia pomáhali Občianskemu združeniu Oxymoron dobrovoľníčky, študentky Reformovaného cirkevného gymnázia M. Tompu.

darčekové škatuľky

ozdoby zo slamy

Tomáško

Tohtoročné Konvergencie budú pokračovať nasledujúci utorok, 18. decembra, tvorivými dielňami pre staršie deti, ktoré si vyskúšajú náročnejšie techniky ako maľba na textil, maľba na sklo, práca s papierom a chlapci vyrobia vtáčie búdky. Projekt podporili BBSK a mesto Rimavská Sobota.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.