Obrazy maľované ihlou

obrazy maľované ihlou.perexSrdečne Vás pozývame v stredu 29. 7. o 15.00 hod. do galérie Ganevia v Dome kultúry na vernisáž výstavy výšiviek Eleny Pásztorovej “ Obrazy maľované ihlou.“ Výstava je venovaná jej životnému jubileu.  Autorka sa venuje všetkým ručným prácam, všelijakým technikám, ale najviac jej učarovala  krížiková výšivka. Obrazy s romantickými motívmi,  dielami od majstrov Klimta, Da Vinciho, Muchu a sakrálne motívy vyšíva podľa predlohy. Menej sa venuje zátišiam, zvieratám a krajinky nevyšíva takmer žiadne.

Na výstave, ktorá potrvá do konca augusta, budete môcť obdivovať 45 diel tejto šikovnej Rimavskosoboťanky pochádzajúcej z Brezna.  Otvorené Po. – Pia., 8.00 – 16.00 hod. Výstava je súčasťou kultúrneho leta HOT ART, umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota, ktorú organizuje MsKS s finančnou podporou MK SR a miestnych podnikateľov.

obrazy maľované ihlou. malý