Výstava artefaktov LETAVY 2015

letavy perexPriestory galérie Ganevia v DK aktuálne zdobí umenie z tohtoročných Letáv. Stovky umeleckých diel, ktoré vznikli na jubilejnom tridsiatom ročníku letného tábora výtvarníkov, divadelníkov, literátov, hudobníkov, tanečníkov, fotografov, filmárov, si tak môžete  pozrieť pod jednou strechou od pondelka do piatka od 8.00 do 16.00 hod. Výstava potrvá do konca novembra, vstup je zdarma.

Medzi viac ako 250 dielami budia najväčší záujem svietiace objekty, ktoré umelci vytvorili v dielni – umenie z odpadu. Ide o rôzne lampy, lustre a iné objekty. Okrem toho sú tam vystavené diela, ktoré vznikli v dielni maľba a kresba, keramika, textilná tvorba, umelecké kováčstvo, umelecká fotografia i dielňa bábkarskej tvorivosti. Na tohtoročnom jubilejnom ročníku letného umeleckého tábora v rekreačnom stredisku Kokava-Línia  sa tvorilo v 14-tich dielňach. Účastníci sa venovali kresbe, maľbe, keramike, umeleckému kováčstvu, batike a textilu, umeleckej fotografii, bábkarskej a hereckej tvorbe, tanečnej, hudobno-textárskej tvorbe, stand up commedy, animovanému filmu či tvorbe z odpadu.

letavy vernisáž 2015 malý
LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote s podporou Ministerstva kultúry SR.