Maduar a ich najväčšie hity

Maduar 30 perexHafanana, Do It alebo Mystic Party? Kto by si nepamätal tieto hity od rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar. Už v pondelok, 9. 11. o 19:00 hod. zaznejú tieto a mnohé ďalšie ich vypaľováky 90-tych rokov v Dome kultúry pri príležitosti 30. výročia založenia skupiny. Pripravená je špeciálna videoprojekcia, ktorá mapuje celú históriu kapely. Vstupné: 8€, predpredaj v TIC, MsKS i na mieste.

Ich skladby ste mohli v tom období počuť v každom rádiu či diskotéke nielen na Slovensku ale aj v Českej republike.
Skupina Maduar sa v roku 1994 presadila anglicky spievanou tanečnou tvorbou a dokázala ňou poblázniť obidve krajiny. Hneď prvý singel s názvom Do It kraľoval česko-slovenským rozhlasovým aj televíznym hitparádam, na čo kapela v nasledujúcich rokoch nadviazala ziskom množstva ocenení, Zlatými aj Platinovými platňami za predaj a titulom Skupina roka podľa ZAI.

Maduar 30 malý
Asi najznámejším hitom Maduaru je Hafanana, s ktorou sa spája jedna zaujímavosť – v jej texte nenájdete ani jedno písmeno R. Čo to znamenalo pre Juraja Matyinka nám už prezradí on sám: „Keď nám do štúdia prišel fax s textom Hafanany, s úžasom som zistil, že tam nie je žiadne R, čo pre mňa ako mierne račkujúceho bola mimoriadne potešiteľná správa. Okamžite som utekal za chalanmi s tým, že toto je konečne skladba, ktorú môžem sólovo spievať ja. A tak sa aj stalo,“ dodal s úsmevom.
Bratia Matyinkovci sú už momentálne plne sústredení na blížiace sa turné, s ktorým navštívia deväť miest Slovenska. Okrem zaujímavých hostí (vrátane bývalých členov MC Erika a Anny-Katariny Schatzl) bude členov Maduaru sprevádzať aj plyšový maskot Pinky. „Je to darček od mojej manželky,“ priznal sa Ladislav Matyinko. „Má za úlohu ma ochraňovať, kým som na cestách, takže so mnou poletí z Miami na Slovensko, tam nás čaká asi 2 tisíc kilometrov autom a potom sa spolu vrátime na Floridu. Z Pinkyho sa tak stane neoddeliteľná súčasť koncertného štábu.“ priblížil Ladislav.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.