Galaprogram ÚJ GÖMÖR: 20. výročie

uj gomor perexSrdečne Vás pozývame v sobotu, 28. novembra o 18.00 hod. v divadelnej sále DK na galaprogram Folklórneho súboru Új Gömör, ktorým oslávi 20. výročie svojej existencie. Počas večera vystúpi aj miestny detský folklórny súbor Kis Gömör, folklórny súbor Borostyán z Drnavy a ľudová kapela z Maďarskej republiky s primášom Pálházy Bence. Vstupné dobrovoľné.

uj-gomor-foto2

Folklórny súbor Új Gömör vznikol v roku 1994 s cieľom sprostredkovať autentický maďarský tanečný folklór. Pôsobí pod záštitou organizácie Csemadok a Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote. Za dvadsaťročné pôsobenie tanečníci Új Gömör absolvovali viac ako štyristo vystúpení, šesťkrát pripravili celovečerný program pre verejnosť, z toho dvakrát v spolupráci s folklórnym súborom Rimavan.

uj-gomor-foto6

Súbor sa pravidelne zúčastňuje festivalov celoštátneho a medzinárodného charakteru. Tanečníci viackrát reprezentovali Rimavskú Sobotu na celoštátnej prehliadke folklórnych súborov v Komárne, taktiež na medzinárodných folklórnych festivaloch v Maďarsku a v Poľsku. Új Gömör sa v roku 2004 zúčastnil na celoštátnej prehliadke maďarských folklórnych súborov v Sárospataku, v roku 2006 súbor získal strieborné pásmo na celoštátnej prehliadke maďarských folklórnych súborov v Bratislave. Súbor získal aj Cenu mesta Rimavská Sobota v roku 2005 za úspešnú reprezentáciu mesta. Taneční sólisti vystupovali aj na celoštátnej súťaži Šaffova ostroha v Revúcej v roku 2009.

uj-gomor-foto7

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.