Matka v podaní domáceho DS Divosud

perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 26. 11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na premiéru hry Júliusa Barč – Ivana v úprave Ľubomíra Šárika MATKA. Inscenáciu pre Vás pripravili členovia ochotníckeho divadelného  súboru Divosud. V hlavných úlohách sa predstavia známi rimavskosobotskí herci Naďa Garajová, Roman Čarnoký, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Barbara Gembická, Pavel Belán a Michal Szabó. Vstupné 2€/ mládež a dôchodcovia 1€. Predaj vstupeniek na mieste. Inscenácia vznikla s podporou MKSR.

matka na stránku
Dráma matky, ktorá sa rozdáva medzi synov, je vysoko humánnym odkazom obete, viery a oddanosti akú môže priniesť pre svoje deti iba matka. V úprave Ľuba Šárika sú Barč – Ivanove vízie potlačené a na ich miesto nastupuje viera v Boha ako jediného sudcu. Matka je inscenáciou plnou príležitostí pre herecké kreácie našich rimavskosobotských ochotníkov, ktorí sa so svojou  láskou k divadlu radi s vami podelia.

Osoby a obsadenie
DS Divosud vznikol v roku 1986 a jeho prvou inscenáciou bola hra Ľudovíta Filana Ja, Adam, volám Zem v réžii Dana Brezinu. Od deväťdesiatych rokov minulého storočia po súčasnosť sa programovo orientuje na slovenskú klasickú dramatickú spisbu a odkazy klasikov divadelnej scény z celého sveta. Súbor vedie, dramaturgicky i režijne predlohy upravuje Ľubo Šárik. Scénografom je Marian Lacko. Kostýmy pripravuje Eva Weiterschutzová, inšpicientom je Alena Hocholtzerová, st. V súčasnosti má kolektív súboru osem stálych členov. V aktuálnej ponuke je okrem drámy Matka, aj inscenácia Zabíjačka a Nos.

o súbore

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.