Na námestí klaun i divadlo SkuFraVon

DaD - Skús cirkus perexDivadelná prehliadka DIVADLO A DETI každoročne prináša do Rimavskej Soboty to najlepšie z ochotníckeho divadelného života v kategórii dospelých hrajúcich pre deti zo Slovenska. Okrem súťažnej časti sú verejnosti venované štyri divadelné predstavenia hostí. Detské publikum bude mať možnosť vyskúšať si spolu s Jurajom Benčíkom, dlhoročným klaunom Cirque de Soleil, „ako chutí cirkus“. Vo štvrtok 2. júna 2016 o 17.00 hod. ich na Hlavnom námestí vovedie

do rôznych cirkusových tajomstiev, odvážnych naučí žonglovať a prezradí im všetky kúzla a čary.

DaD - Skús cirkus

V druhý deň prehliadky, piatok 3. júna 2016 v rovnakom čase privítame na Hlavnom námestí hercov bratislavského divadla SkuFraVon, ktorí rozosmejú deti známym príbehom Ako išlo vajce na vandrovku.V prípade dažďa sa predstavenia uskutočnia v Dome kultúry.

skufravon 1

Vo večerných hodinách účastníkov aj verejnosť pozývame na predstavenia rimavskosobotských divadelníkov – monodrámu Mariana Lacka na motívy novely Stana Rakúsa Žobráci a divadelnú inscenáciu Matka v podaní divadelného súboru Divosud. Vstup na všetky predstavenia zdarma.

DaD - Žobráci

 

DaD - Matka

Vyhlasovateľom prehliadky a zároveň odborným garantom je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Celé podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Rimavská Sobota s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Organizátorom je už 16 rokov Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote, ktoré prebralo prehliadku od mesta Čadca.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.