Výstava artefaktov LETAVY 2016

perexPriestory galérie Ganevia v DK zdobí umenie z tohtoročných Letáv. Stovky umeleckých diel, ktoré vznikli na 31. ročníku letného tábora výtvarníkov, divadelníkov, literátov, hudobníkov, tanečníkov, fotografov, filmárov, si tak môžete  pozrieť pod jednou strechou až do 13. 11. 2016 od v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hod., vstup je zdarma.


Medzi viac ako 250 dielami budia najväčší záujem kolobežky, ktoré umelci vytvorili v dielni – umenie z odpadu. Okrem toho tam nájdete vystavené diela, ktoré vznikli v dielni maľba a kresba, keramika, textilná tvorba, umelecké kováčstvo, umelecká fotografia, dielňa larvárnej masky i dielňa bábkarskej tvorivosti. Na 31. ročníku letného umeleckého tábora v rekreačnom stredisku Kokava-Línia  sa tvorilo v 15-tich dielňach. Účastníci sa venovali kresbe, maľbe, keramike, umeleckému kováčstvu, batike a textilu, umeleckej fotografii, bábkarskej a hereckej tvorbe,  tanečnej, hudobno-textárskej tvorbe, stand up commedy, animovanému filmu či tvorbe z odpadu. Novinkou bola dielňa rozhlasovej tvorby a larvárna maska a divadlo.

letavy-vystava-pozvanka-mala
LETAVY organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote s podporou Fondu na podporu umenia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.