Rodina – chlieb náš každodenný

perexPozývame Vás v piatok, 21. 10. o 14.00 hod. do podkrovia Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote na literárne pásmo, prózu podfarbenú priliehavou poéziou „Rodina – chlieb náš každodenný“ so spisovateľkou Máriou Pomajbovou a poetkou Jozefínou Hrkotovou-Hladkou. Vstup zdarma.  Obe diela sú hlboko ľudské a vzájomne sa dopĺňajú. Možno aj preto už bolo vykonaných viac ako sto stretnutí. Po odznení literárneho vystúpenia je možné klásť otázky, prípadne i kúpiť knižočku podľa záujmu.


Pani spisovateľka Mária Pomajbová pracovala dlhé roky v manželskej poradni. Jej diela sú o vzťahoch muža a ženy ─ problémoch, ktoré prináša súčasná doba. Poetka Jozefína Hrkotová-Hladká úspešne prezentovala svoju meditatívnu poéziu aj na Medzinárodnom literárnom stretnutí v Nemeckom Überlingene, kde recitovala v slovenskom a nemeckom jazyku. Autorky kladú dôraz na tradičné hodnoty rodiny v spoločnosti.

rodina-a5-na-stranku
Podujatie je súčasťou projektov Dobšinského rozprávkový Gemer a Zostrené na rodinu, ktoré organizuje MsKS s finančnou podporou Fondu na  podporu umenia a BBSK.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.