Hudobno-vokálne súbory

DH SobotienkaDH SobotienkaDychová hudba SOBOTIENKA. V októbri tohto roku oslávi 50. výročie založenia. Vyše 30 rokov pracuje pod taktovkou dirigenta a hudboného skladateľa Tibora Lévayho.
História a súčasnosť

11.jpgMiešaný spevácky zbor Bona fide. Tento 36 členný kolektív vznikol v roku 1971. Už desať rokov ho vedie dirigentka PaedDr. Janka Dobrocká. Vo svojom repertoári majú náboženské, ľudové, jazzové skladby, úpravy skladieb z muzikálov a operiet.
História zboru

Vokálne kvartetoVokálne kvarteto. Pôsobí pri MsKS od roku 1995. Repertoár tohto komorného hudobného telesa je rôznorodý. Spievajú sakrálne, latinské, komorné, populárne, operné, spirituálne a ľudové piesne. Umeleckým vedúcim je Tibor Lévay, ktorý je zároveň aj upravovateľom mnohých vokálnych skladieb. Ďalší členovia sú: Viera Slatinská, Etela Gyürkeová, Gejza Laczko a korepetítorka Eva Čarnoká.

bluetrend21.jpg

Country skupina Bluetrend v dnešnom zložení funguje na scéne 7 rokov. Kapela začínala v roku 1985 pod názvom A – JE – TO, neskôr zmenila názov na Južný vietor. Dnes má piatich členov, pričom traja z nich pôsobia v kapele od jej začiatku. Hrajú koncertné vystúpenia aj country zábavy, žánrovo od westernu až po moderné country. V repertoári majú piesne v českom, anglickom a slovenskom jazyku, hrajú tiež vlastné texty. Viac informácií tu