Socha BB v Mestskej galérii

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy Socha BB, Katedra sochárstva a priestorovej tvorby Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vystavujúci autori: Juraj Sapara, Jozef Suchoža, Marek Galbavý, Peter Gaspár, Miroslav Brooš, Eva Masaryková a Ivana Sláviková. Kurátor výstavy: Roman Popelár, spolukurátor: Miroslav Zelinský. Výstavy Mestskej galérie Rimavská Sobota v roku 2017 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Otvorené v po. – pia, 9.00 – 17.00 hod.

Čítajte ďalej

Kreatívne leto v galérii

perexMestská galéria si pre najmenších počas júla a augusta pripravila tvorivé dielne „Kreatívne leto v galérii“ s lektorkou Petrou Filipiakovou. Šesť tvorivých dielní je určených pre deti vo veku 6 – 14 rokov. Tri júlové už máme za sebou a čakajú nás tie augustové :-) Vstupné na jedno stretnutie je 3€. Platia aj KP. Na dielne je potrebné vopred sa záväzne objednať, najlepšie osobne v galérii na adrese Hlavné námestie 5, alebo telefonicky na čísle: 047 56 24 351. Informácie vám poskytneme aj e-mailom: mestska.galeria.rs@gmail.com. Tvorivé dielne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Tvorivá sobota v MsG s Petrou

perex TDMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na ďalšiu Tvorivú sobotu v galérií s Petrou ♥ a to už túto sobotu, 27. 5. 2017 od 10.00 hod. do 12.00 hod. Spoločne si prezriete výstavu a naučíte sa niečo nové o sochách a objektoch. Zoznámite sa so zvláštnym materiálom, ktorý používa autor Michal Machciník a vzdáte poctu ďatľovi. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6-14 rokov, prihlásiť však môžete aj mladšie detičky, ak sú dostatočne samostatné. Vstupné na jednu dielňu: 2€.

Čítajte ďalej

Mestská galéria: Pocta ďatľovi

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy Michala Machciníka Pocta ďatľovi. Jeho sochárska tvorba vychádza z priameho výskumu v prírode, v zbere prírodných, ale aj civilizačných, odpadových materiálov, ktorý dokumentuje pomocou fotografie, no najmä tento zberateľský výskum sochársky interpretuje. Kurátorka výstavy: Gabriela Garlatyová. Výstava potrvá do konca júna 2017. Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00. Realizáciu výstavy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Staré – Nové v Mestskej galérii

staré nové perexMestská galéria Rimavská Sobota vás pozýva na výstavu Staré – Nové, ktorá je sprístupnená od 6. 3. 2017 v priestoroch galérie na Hlavnom námestí. Výstava cca 100 vybraných fotografických diel od 31 autorov zo 6 krajín (Slovensko, Česko, Poľsko, Rusko, USA, Veľká Británia) v kurátorskej koncepcii Lucie Benickej interpretuje staré fototechniky v novom experimente, ako aj recykláciu materiálu “starého na nové”. Potrvá do 21. apríla 2017. Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00 hod. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Noc v Mestskej galérii

Noc v galérii perexVšetkých srdečne pozývame v sobotu, 20. 5. v čase od 18.00 hod. do 23.00 hod. na zaujímavý program pri príležitosti Noci v Mestskej galérii. Do programu sme zaradili komentovanú prehliadku aktuálnej výstavy sochára Michala Machciníka: Pocta ďatľovi. Do témy Čo je to umenie v krajine? vás vovedie kurátorka výstavy Gabriela Garlatyová. Na všetkých čakajú aj zaujímavé tvorivé dielne a ukážky z divadelného predstavenia Ženba alebo fragmenty z Gogoľa v podaní rimavskosobotského DS Divosud pri MsKS. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa s Petrou v MsG

Perex kyanotypiaMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva 01.04.o 10.00-12.00 hod. na Tvorivú sobotu v galérií s Petrou ♥  Spoločne si prezriete výstavu a naučíte sa niečo nové o fotografii. Budete experimentovať a zahráte sa na veľkých fotografov aj keď ste ešte maličkí. Dozviete sa, čo je to Kyanotypia a vytvoríte si vlastné zátišie tak ako ešte nikdy. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6 -14 rokov, prihlásiť však môžete aj mladšie detičky, ak sú dostatočne samostatné :)Počet účastníkov je limitovaný: 10detí. Tel.: 5624351.

Čítajte ďalej

Zaľúbená sobota v galérii s Petrou

zaľúbená dielňa perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na Zaľúbenú sobotu v galérii s Petrou11.02.2017 o 10.00 – 12.00 hod. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6-14 rokov, prihlásiť však môžete aj mladšie detičky, ak sú dostatočne samostatné :) Vstupné na jednu dielňu: 2€. Všetky výrobky si účastníci tvorivých dielní budú môcť odniesť domov. Počet účastníkov je limitovaný (10 detí). Na dielne je potrebné sa vopred objednať osobne na adrese galérie Hlavné námestie 5, na telefónnom čísle 047 56 24 351 alebo …

Čítajte ďalej

Erik Binder vystavuje v MsG

pneumatikyMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy ERIK BINDER + ZOJA ZUPKOVÁ: PNEUMATRIX + BINDERMIX, ktorá bude zdobiť priestory galérie do konca januára 2017. Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 17.00 hod.Vernisáž sa konala v piatok 18. 11. 2016 o 17,00 hod. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Tvorivé soboty v Mestskej galérii

Tvorivé soboty plagát A3 done 2Mestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na Tvorivé soboty v galérii s Petrou. Termín: 17. 12., od 10.00 – 12.00 hod. Tvorivé dielne sú vhodné pre deti vo veku 6 – 14 rokov. Vstupné na jednu dielňu: 2€. Všetky výrobky si deti budú môcť odniesť domov. Nakoľko je počet účastníkov limitovaný (10 detí), na dielne je potrebné sa vopred objednať osobne v MsG, Hlavné námestie 5, telefonicky 047 5624 351, alebo mailom na mestska.galeria.rs@gmail.com. Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »