Umenie miesta II. a Laboratórium

perexMestská galéria pozýva všetkých milovníkov výtvarného umenia na prehliadku dvoch výstav. Umenie miesta je projektom umenia vo verejnom prostredí, kde svoje diela predstavia Daniela Krajčová, Erika Szőke, Miroslav Trubač. Druhou je výstava Laboratórium v rámci projektu Škola v galérii / Galéria v škole, ktorá predstavuje návštevníkom súčasné trendy umenia v oblasti nových médií, IA ale aj participatívneho umenia a je určená pre študentov základných a stredných škôl mesta RS. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

NOC V GALÉRII

perex nocMestská galéria v Rimavskej Sobote Vás pozýva v sobotu 18. 5. od 18.00 do 21.00 na Noc v galérii. Čo Vás čaká? SWAP-uj v galérii II. Komentovaná prehliadka výstav Umenie miesta II. a Laboratórium. Tvorivé dielne s Kristínou. Audio kútik pre deti aj dospelých.  Čakáme Vás v Mestskej galérii na Hlavnom námestí 5, Rimavská Sobota, info: www.mgrs.sk, facebook Mestská galéria Rimavská Sobota.

Čítajte ďalej

UMENIE V AZYLE

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na prehliadku výstavy Umenie v azyle, Ukrajinskí umelci a umelkyne v Rimavskej Sobote a v Banskej Bystrici. Vystavujúci umelci: Oleg Yasenev, Alla Volobyeva, Alyona Yaseneva, Valeri Stratiuk, Vlad Yurashko, Vika Shumskaya, Valeria Yurashko. Kurátori výstavy: Štefan Balázs a Gabriela Garlatyová, trvanie výstavy: do 30. apríla 2024. Otvorené: ut – pi, 9.00 – 17.00 hod. Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Čítajte ďalej

MasterClass – maľba

oleg perexMilí priatelia a priateľky umenia, Mestská galéria v RS Vás srdečne pozýva v stredu, 17.4.2024, 16.00 – 18.00 hod. na MasterClass pod vedením profesora Oleha Yaseneva. V kurze sa budeme venovať výuke maľby olejom, základným postupom a technike maľby. Radi uvítame začiatočníkov aj pokročilých, taktiež aj mládež od 13 rokov. Pomôcky zabezpečíme. Na kurz je potrebné vopred sa objednať, vstupné: 7€. Kurz z verejných zdrojov podporil Fond na odporu umenia. Tešíme sa na Vašu účasť.

Čítajte ďalej

MasterClass – kresba

Aljona perexMilí priatelia a priateľky umenia, Mestská galéria v RS Vás srdečne pozýva v stredu, 27.3.2024, 16.00 – 18.00 hod. na  MasterClass pod vedením Alyony Yasenevovej a Valeriia Stratiuka. Na kurze sa budeme venovať výuke kresby portrétu, základným postupom a technike kresby. Radi uvítame začiatočníkov aj pokročilých, taktiež aj mládež od 13 rokov. Pomôcky zabezpečíme. Je potrebné vopred sa objednať, vstupné: 7€. Kurz z verejných zdrojov podporil Fond na odporu umenia. Tešíme sa na Vašu účasť.

Čítajte ďalej

Krepulienka II. – tvorivá dielňa v MsG

perexMestská galéria v Rimavskej Sobote pre veľký záujem o Tvorivú dielňu Krepulienka pripájame nový termín 31. 1. 2024 pod názvom Krepulienka II. V čase od 16.00 do 19.00 hod. sa v dielni Krepulienka budeme s lektorkou Kristínou Rimavcovou venovať výrobe bábiky z krepového papiera, tradičným spôsobom, akým naše šikovné slovenské ženy vyrábali bábiky z kukuričného šúpolia – šúpolienky. Poplatok: 5€. Počet žien na jednu tvorivú dielňu je limitovaný.

Čítajte ďalej

Daniela Krajčová: Súkromné rozhovory

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na prehliadku výstavy Daniela Krajčová: Súkromné rozhovory, ktorá predstavuje retrospektívny výber z autorkinej maliarskej tvorby od konca 80. rokov 20. storočia. Kurátorka výstavy: Gabriela Garlatyová, spolupráca: Kristína Rimavcová Fratričová. Výstava potrvá do konca januára 2023. Otvorené, info: www.mgrs.sk, mestska.galeria.rs@gmail.com.

 

Čítajte ďalej

Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Kurz olejomaľby v MsG

perexMilí priatelia a priateľky umenia, Mestská galéria v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva 17. 8. – 18. 8., 16.00 – 18.00 hod.na KURZY OLEJOMAĽBY pod vedením prof. Štefana Balázsa, ArtD., akad. maliar. V kurze sa budeme venovať výuke maľby olejom, základným postupom a technike. Radi uvítame začiatočníkov aj pokročilých, taktiež aj mládež od 13 rokov. Vstupné: 7€, potrebné je vopred sa objednať: 047/562 43 51, mestska.galeria.rs@gmail.com, Hlavné námestie 5, Rimavská Sobota.

Čítajte ďalej

Umenie a príroda vo verejnom priestore RS

LTD_August_perexMestská galéria Rimavská Sobota pozýva Vašich malých umelcov na Letné tvorivé dielne pre deti s názvom UMENIE A PRÍRODA VO VEREJNOM PRIESTORE RIMAVSKEJ SOBOTY. Termíny: AUGUST 2023:  21.8. – 23.8., v čase 9.30 – 12.30 hod.  Letné TD pre deti sú zamerané na spoznávanie nášho mesta, na umelecké diela v jeho verejnom priestore a jeho prírodné časti. Autorkou koncepcie je Gabriela Garlatyová. Lektorkou dielní je Kristína Rimavcová. Vstupné: 5€. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať: : mestska.galeria.rs@gmail.com,  047/562 43 51.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »