Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Kurz olejomaľby v MsG

perexMilí priatelia a priateľky umenia, Mestská galéria v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva 17. 8. – 18. 8., 16.00 – 18.00 hod.na KURZY OLEJOMAĽBY pod vedením prof. Štefana Balázsa, ArtD., akad. maliar. V kurze sa budeme venovať výuke maľby olejom, základným postupom a technike. Radi uvítame začiatočníkov aj pokročilých, taktiež aj mládež od 13 rokov. Vstupné: 7€, potrebné je vopred sa objednať: 047/562 43 51, mestska.galeria.rs@gmail.com, Hlavné námestie 5, Rimavská Sobota.

Čítajte ďalej

Umenie a príroda vo verejnom priestore RS

LTD_August_perexMestská galéria Rimavská Sobota pozýva Vašich malých umelcov na Letné tvorivé dielne pre deti s názvom UMENIE A PRÍRODA VO VEREJNOM PRIESTORE RIMAVSKEJ SOBOTY. Termíny: AUGUST 2023:  21.8. – 23.8., v čase 9.30 – 12.30 hod.  Letné TD pre deti sú zamerané na spoznávanie nášho mesta, na umelecké diela v jeho verejnom priestore a jeho prírodné časti. Autorkou koncepcie je Gabriela Garlatyová. Lektorkou dielní je Kristína Rimavcová. Vstupné: 5€. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať: : mestska.galeria.rs@gmail.com,  047/562 43 51.

Čítajte ďalej

Komentovaná prehliadka Rodinné mytológie Kepkovcov

perex komentovanáMestská galéria v Rimavskej Sobote pripravila komentované prehliadky Rodinné mytológie Kepkovcov pre žiakov základných, stredných škôl a pre žiakov ZUŠ. Uskutočnia sa 13. 9. o 9.00 pre ZŠ a SŠ a o 15.00 pre ZUŠ v priestoroch MsG na Hlavnom námestí. Prehliadky sa zúčastnia autori výstavy: Juraj Kepka, spoločne s dcérou Ingrid Kepkovou. Galéria pripravila výnimočnú výstavu, ktorá sa viaže k nedávnej histórii mesta Rimavská Sobota. Trojgeneračná výstava predstavuje výtvarnú tvorbu umelcov jednej rodiny.

Čítajte ďalej

Rodinné mytológie Kepkovcov v MsG

Pozvanka Rodinné mytológie perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy Rodinné mytológie Kepkovcov. Podľa kurátora Tomáša Marušiaka, výstava zdôrazňuje jedinečnosť medzigeneračných prepojení, rôznorodé perspektívy a umelecké vyjadrenia v rodine Kepkovcov, predstavujúc jednotlivé i kolektívne príspevky tejto rodiny do sveta umenia. Je výberom príbehov, ktoré sa rozprestierajú cez tri generácie a tri svety, v ktorých pôsobili alebo pôsobia Ladislav Kepka (1931-1996), Juraj Kepka (1960) a Ingrid Kepková (1993). Potrvá do 6. 10. 2023.

Čítajte ďalej

MsG: Ladislav Maďar, Intímny priestor

perexMestská galéria Rimavská Sobota vás pozýva na prehliadku výstavy Ladislav Maďar, Intímny priestor. Fotograf Ladislav Maďar (nar. Rimavská Sobota,1974) je zakladajúcim členom fotografického združenia PhosPhotos. Výrazný vplyv na jeho tvorbu malo stretnutie s fotografom a pedagógom Matúšom Zajacom, ktorý je aj kurátorom aktuálnej výstavy. Laco Maďar sa venuje najmä sociálnej fotografii, a teda rôznym kritickým témam v súčasného sveta. Vernisáž je súčasťou osláv Dní mesta Rimavská Sobota. Výstava potrvá do konca júna 2023, otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod.

Čítajte ďalej

Komentovaná prehliadka / L. Maďar

perec MaďarMilí priatelia a priateľky umenia, Mestská galéria v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva na Komentovanú prehliadku výstavy Ladislava Maďara, Intímny priestor. Kto vie o svojom diele povedať viac, ako sám autor? Od koho sa dozviete viac o každej fotografii ako toho, kto stlačením spúšte uchoval okamih, na ktorý sa práve pozeráte? Svojím doterajším dielom Vás v piatok, 23. 6. v čase 16,00 – 17,00 hod. prevedie Ladislav Maďar, fotograf a rodák z Rimavskej Soboty.

Čítajte ďalej

Tvorivá sobota pre deti v galérii

TD perexMilí rodičia šikovných a tvorivých detí, radi by sme pozvali Vaše ratolesti na, v tomto školskom roku poslednú, rozlúčkovú Tvorivú sobotu pre deti v galérii, v sobotu 24.6.2023 v čase od 9,00 do 12,00 hod. Starou japonskou technikou origami a našimi šikovnými rúčkami sa postaráme o krásnu výzdobu, ktorou spoločne skrášlime priestor podchodu galérie. Lektorka: Kristína Rimavcová. Poplatok: 4€. Počet detí je limitovaný.

Čítajte ďalej

Tvorivá sobota v galérii

perex TDMilí rodičia šikovných a tvorivých detí, už túto sobotu, 27.5.2023 v čase od 9.00 do 12.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou sobotou v galérii. V nadchádzajúcej tvorivej dielni „Zaostrené na mňa“ sa budeme venovať sami sebe. Deti si vyskúšajú techniku tušu, zoznámia sa s ľudovou výšivkou z celého Slovenska a v poslednej aktivite si vytvoríme vlastnú nažehľovačku, ako inak na ľudovú nôtu. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa pre ženy v MsG

perexMilé ženy, v stredu 31. 5. 2023 v čase od 16.30 do 19.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou dielňou pre ženy v Mestskej galérii. Tentokrát sa budeme venovať populárnej technike makramé. Vytvoríme si závesnú dekoráciu z prírodných materiálov a prírodnín, pri ktorej sa naučíme jednoduché techniky uzlov. Vhodné aj pre začiatočníčky. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »