Tvorivá sobota v galérii

perex TDMilí rodičia šikovných a tvorivých detí, už túto sobotu, 27.5.2023 v čase od 9.00 do 12.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou sobotou v galérii. V nadchádzajúcej tvorivej dielni „Zaostrené na mňa“ sa budeme venovať sami sebe. Deti si vyskúšajú techniku tušu, zoznámia sa s ľudovou výšivkou z celého Slovenska a v poslednej aktivite si vytvoríme vlastnú nažehľovačku, ako inak na ľudovú nôtu. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa pre ženy v MsG

perexMilé ženy, v stredu 31. 5. 2023 v čase od 16.30 do 19.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou dielňou pre ženy v Mestskej galérii. Tentokrát sa budeme venovať populárnej technike makramé. Vytvoríme si závesnú dekoráciu z prírodných materiálov a prírodnín, pri ktorej sa naučíme jednoduché techniky uzlov. Vhodné aj pre začiatočníčky. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

MsG: Ladislav Maďar, Intímny priestor

perexMestská galéria Rimavská Sobota vás pozýva na prehliadku výstavy Ladislav Maďar, Intímny priestor. Fotograf Ladislav Maďar (nar. Rimavská Sobota,1974) je zakladajúcim členom fotografického združenia PhosPhotos. Výrazný vplyv na jeho tvorbu malo stretnutie s fotografom a pedagógom Matúšom Zajacom, ktorý je aj kurátorom aktuálnej výstavy. Laco Maďar sa venuje najmä sociálnej fotografii, a teda rôznym kritickým témam v súčasného sveta. Vernisáž je súčasťou osláv Dní mesta Rimavská Sobota. Výstava potrvá do konca júna 2023, otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod.

Čítajte ďalej

NOC V GALÉRII

perexMestská galéria RS Vás srdečne pozýva v sobotu, 13. 5. od 17.00 do 21.00 hod. na NOC V GALÉRII. V rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2023 na Slovensku / Nuit européenne des musées 2023. Súčasťou programu je SWAP / Dielo za dielo, Komentovaná prehliadka výstavy fotografií Ladislava Maďara: Intímny priestor, Tvorivé dielne pre deti a dospelých s Kristínou Rimavcovou. Vstupné dobrovoľné.

Čítajte ďalej

MICHAL NAGYPÁL: RÁZCESTIA

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy MICHALA NAGYPÁLA: RÁZCESTIA, ktorý o svojej sérii malieb povedal „Vybrané dielo zo súčasnej série malieb ,,abstraktného realizmu,, sa rapídne líši od mojej doterajšej tvorby svojou štylizáciou. Je to reakcia na niekoľko životných aj globálnych zmien“. Kurátorka: Ruth Pochybová, trvanie výstavy: do konca apríla 2023. Otvorené: pondelok – piatok: 9.00 – 16.00 hod. Info: mestska.galeria.rs@gmail.com, www.mgrs.sk

Čítajte ďalej

Zmena návštevných hodín v MsG

perex MsGMilí návštevníci a návštevníčky Mestskej galérie v Rimavskej Sobote, z dôvodu energetických opatrení sme nútení zrušiť návštevné hodiny od 9.00 – 17.00 hod. Výstavu je možné navštíviť po dohode v čase otváracích hodín, prípadne s možnosťou dohody návštevy na iný čas. Vašu návštevu, prosím, ohláste vopred na kontakty: mestska.galeria.rs@gmail.com, galeria.kristina@gmail.com, vyplnením formulára, alebo priamo na tel. číslo Mestského kultúrneho strediska Rimavská Sobota: 047 56 21 550. Vstupné: Dospelí: 2€, Deti, žiaci a dôchodcovia: 0,50€. Ďakujeme Vám za pochopenie a Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Eva Moflárová: KOMNATY

perexMestská galéria RS Vás pozýva v piatok, 28. 10. o 17.00 hod. na otvorenie výstavy Eva Moflárová: Komnaty. Témou samostatnej výstavy sú ľudské vzťahy v rodine umelkyne, cez ktoré skúma svoj vlastný život v rôznych štádiách, vzťahoch a rolách, najmä ako dievčaťa, dcéry, vnučky, dospelej ženy a matky, umelkyne, ktoré sa v týchto vzťahoch utvárajú a formujú. Kurátorka výstavy: Gabriela Garlatyová. Trvanie výstavy: do januára 2023. Otvorené: po – pi: 11.00 – 16.00 hod. Info: mestska.galeria.rs@gmail.com, www.mgrs.sk

Čítajte ďalej

Výstavy v Mestskej galérii

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku dvoch výstav: Amenge.projekt: Apropriácia, ktorej kurátorkou je Monika Pádejová a autorkou projektu: Zuzana Zmateková. Výstava vznikla v s spolupráci s Petrou Filipiakovou (Východoslovenská galéria, Košice), Petrou Kurutzovou (ETP Slovensko).  Druhou je výstava s názvom Katarína Gregorec: FRESH. Jej kurátorkou je Ivana Židík, PhD., hostia: PhDr. Anna Hausová, akad. mal., PhDr. Edita Vološčuková, PhD., PhDr. Ján Bartko. Obe výstavy trvajú  do konca septembra. Otvorené:  pondelok – piatok, 11.00 – 16.00 hod. Tešíme sa na Vás!

Čítajte ďalej

AUGUST s Petrou v MsG

perexMestská galéria v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva na Letné tvorivé dielne. Príďte si s nami užiť letné prázdniny. Vaše deti sa zoznámia so súčasným umením, zažijú rôzne kreatívne a hravé aktivity, experimenty a plno zábavy. Tvorivé dielne „AUGUST s Petrou“ sa konajú v dňoch  15. – 17. 8. v čase 9:00 -12:00 v priestoroch Mestskej galérie v Rimavskej Sobote. Poplatok za jedno stretnutie: 3€. Počet detí na jednu dielňu je limitovaný. Prihlásenie na tel. č. 047/56 24 351, alebo mailom na mestska.galeria.rs@rsnet.sk.

Čítajte ďalej

NOC v galérii

perexVšetkých milovníkov výtvarného umenia pozývame v sobotu, 14. 5. 2022 do priestorov Mestskej galérie na podujatie NOC v galérii. V čase od 16.00 – 18.00 hod. bude prebiehať komentovaná prehliadka výstavy „Marek Jarotta, Núdzový stav“ s autorom a kurátormi výstavy Luciou Jarotta a Štefanom Balázsom. Následne až do 21.00 hod. bude prezentácia publikácií vydaných Mestskou galériou: monografia Marie Bartuszovej, monografický katalóg Štefana Balázsa a Zborník textov a obrazovej dokumentácie výstavnej činnosti od roku 2017.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »