Premiéra monodrámy HVIEZDA

perexDivadelný ochotnícky súbor DIVOSUD a Lyda Balcarová Vás pozývajú na premiéru monodrámy Helmuta KAJZARA: HVIEZDA v stredu, 12. 6. 2024 o 18.00 hod. do bábkovej sály DK (vchod cez Dekáč).  Réžia a úpravy: Ľubo Šárik. Vstupné na premiéru je dobrovoľné. Kvety pre herečku vítané. Monodráma Helmuta Kajzara je spomienkovým prežívaním svojich rolí starnúcou herečkou. Bilancia jej života je zmesou emocionálneho prežívania s rozumovým pohľadom na skutočnosť divadelného života. Hviezdny život je tragikomickým obrazom  pohľadov na vlastný život. Čítajte ďalej

BS BADIDO: Guľko Bombuľko – premiéra

perexBábkarský súbor dospelých BADIDO v tejto sezóne naštudoval a pre detského diváka pripravil rozprávku podľa predlohy Márie Ďuríčkovej GUĽKO BOMBUĽKO. Nenechajte si ujsť jej premiéru, ktorú naplánovali na utorok, 23. 5.  2023 o 17.hod. v bábkovej sále DK. Autorom hry je Peter Palik a pre potreby súboru ju upravil Ľubo Šárik. V rozprávke účinkujú tri vynikajúce miestne herečky s dlhoročnými skúsonosťami: Erika Gavurová, Naďa Garayová a Hela Chrenková. Naštudovanie hry z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Premiéra DS Divosud: VDOVY

perexDS DIVOSUD pri MsKS a štyri skvelé herečky: Naďa Garajová, Hela Chrenková, Terka Maksi a Erika Gavurová Vás pozývajú v stredu, 18. 5. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na premiéru hry maďarského autora Ákosa Kertésza VDOVY. Hru pre potreby súboru upravil Ľubo Šárik. Čierna komédia o štyroch pozostalých ženách, ktoré postupne odkrývajú tajomstvo nebohého s takmer detektívnou zápletkou objavujú vo svojom nebohom Kornelovi, ktorého tak dôverne poznali, úplne iného, im celkom neznámeho človeka. Vstupné dobrovoľné. Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Derniéra a krst knihy

perexDerniéra hry Nežné príbuzenstvo a krst knihy Denník storočnej dámy. Pozývame všetkých milovníkov divadla, literatúry a miestnej histórie na skvelé sobotné popoludnie (23. 4. 2022), počas ktorého miestni ochotníci v Dome kultúry odohrajú derniéru hry Nežné príbuzenstvo (16.00 hod.) a následne pokrstia knihu s názvom Denník storočnej dámy (18.00 hod.), ktorá je súhrnom histórie divadelných udalostí v meste Rimavská Sobota od začiatku 19. storočia po súčasnosť.

Čítajte ďalej

Sobotské Náhodné Divadlo: NEŽNÉ PRÍBUZENSTVO

Nežné príbuzenstvo_perexMestské kultúrne stredisko a SND, ako vtipne pomenoval Marian Lacko sobotských ochotníkov, ktorých spojilo účinkovanie v divadelnej veselohre NEŽNÉ PRÍBUZENSTVO, vás srdečne pozývajú v piatok, 10. 9. 2021 o 18.00 hod. do divadelnej sály na premiéru. Inscenácia predstavuje príbeh o statkárovi Jesenskom, ktorý je v zahraničí na cestách a poskytol vo svojom kaštieli útulok dvom sestrám, sesternici, tetke a vdove Adéle. Domácnosťou však poveril služobnú Boženu. Po čase sa Jesenský vracia z ciest aj so svojim priateľom Dr. Podlipským a začnú si vyberať družky svojho života.  Vstupné dobrovoľné

Čítajte ďalej

Rimavskosobotské ochotnícke divadlo oslavuje storočnicu

Perex BoniRimavskosobotskí ochotníci si tento rok pripomenú 100 rokov od uvedenia prvej ochotníckej hry v slovenskom jazyku v našom meste. Pri tejto príležitosti pripravili divadelný festival s názvom 100 rokov slovenského ochotníckeho divadla v Rimavskej Sobote, v rámci ktorého vystúpia so svojimi aktuálne naštudovanými inscenáciami. Uvidíme tak 12 predstavení v podaní detí i dospelých ochotníkov momentálne pôsobiaci v divadelných súboroch pri ZUŠ a MsKS.  Vyvrcholením projektu bude premiéra pôvodnej prvej hry Nežné príbuzenstvo

Čítajte ďalej

BS BADIDO oslávi 30. rokov

perexBS BADIDO  uvádza pri príležitosti 30.  výročia založenia súboru ekologickú bábkohru. Inscenáciu pre deti „Boni a čierny snehuliak“ podľa rozprávok Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy pre bábkové divadlo upravil Peter Palik a pre potreby BS Badido prepísal Ľubo Šárik. Verejná generálka bude v pondelok, 18. 11. o 18.00 hod. v bábkovej sále DK. Premiéra je naplánovaná na stredu, 27. 11. o 18.00 hod.  V predstavení si zahrajú rimavskosobotskí ochotníci: Terka Maksi, Roman Čarnoký, Naďa Garayová, Miroslav Kopec a Hela Chrenková.

Čítajte ďalej

DS DIVOSUD: Kubovci – premiéra

perexOchotníci z DS DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote naštudovali  divadelnú grotesku KUBOVCI podľa predlohy Jozefa Hollého „Kubo“ v úprave Ľuba Šárika. Srdečne Vás pozývajú na premiéru, ktorá sa uskutoční 14. 11.  2018 o 19.00 hod. v divadelnej sále DK. Na javisku sa Vám predstavia: Naďa Garayová, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Terka Makši, Dušana Májošová, Roman Čarnoký a Eva Weiterschützová. Vstupné: dospelí 2€, mládež 1€, dôchodcovia zdarma. Predaj vstupeniek na mieste. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Richard III. na doskách Domu kultúry

RICHARD III - malé2Uznávaný slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík prichádza do Rimavskej Soboty s nezabudnuteľným tanečným predstavením RICHARD III. Strhujúci príbeh z pera Williama Shakespeara uvedie v spolupráci so špičkovými sólistami Slovenského divadla tanca 5. 10. 2017 o 19.00 hod. na doskách divadelnej sály Domu kultúry. Vstupné: 18€ v predpredaji; 22€ od 1. 10. 2017. Čítajte ďalej

DS Divosud: premiéra Gogoľovej hry

perexVšetkých milovníkov ochotníckeho divadla pozývame v utorok,  26. 9. o 19.00 hod. na premiéru divadelnej inscenácie Nikolaja Vasilijeviča Gogoľa „Ženba alebo výlomky z Gogoľa“ v podaní rimavskosobotského divadelného súboru DIVOSUD. V grotesknej hre o malomeštianskom živote účinkujú: Terka Maksi, Hela Chrenková, Naďa Garayová, Roman Čarnoký, Robo Čapucha, Miro Kopec a  Dušana Májošová. Scéna a kostýmy: Eva Weiterschützová. Vstupné: 2€ dospelí/ 1€ mládež / dôchodcovia zdarma. Inscenáciu z verejných zdrojov podporil FPU.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »