BS BADIDO oslávi 30. rokov

perexBS BADIDO  uvádza pri príležitosti 30.  výročia založenia súboru ekologickú bábkohru. Inscenáciu pre deti „Boni a čierny snehuliak“ podľa rozprávok Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy pre bábkové divadlo upravil Peter Palik a pre potreby BS Badido prepísal Ľubo Šárik. Verejná generálka bude v pondelok, 18. 11. o 18.00 hod. v bábkovej sále DK. Premiéra je naplánovaná na stredu, 27. 11. o 18.00 hod.  V predstavení si zahrajú rimavskosobotskí ochotníci: Terka Maksi, Roman Čarnoký, Naďa Garayová, Miroslav Kopec a Hela Chrenková.

Čítajte ďalej

DS DIVOSUD: Kubovci – premiéra

perexOchotníci z DS DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote naštudovali  divadelnú grotesku KUBOVCI podľa predlohy Jozefa Hollého „Kubo“ v úprave Ľuba Šárika. Srdečne Vás pozývajú na premiéru, ktorá sa uskutoční 14. 11.  2018 o 19.00 hod. v divadelnej sále DK. Na javisku sa Vám predstavia: Naďa Garayová, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Terka Makši, Dušana Májošová, Roman Čarnoký a Eva Weiterschützová. Vstupné: dospelí 2€, mládež 1€, dôchodcovia zdarma. Predaj vstupeniek na mieste. Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítajte ďalej

Richard III. na doskách Domu kultúry

RICHARD III - malé2Uznávaný slovenský režisér a choreograf Ján Ďurovčík prichádza do Rimavskej Soboty s nezabudnuteľným tanečným predstavením RICHARD III. Strhujúci príbeh z pera Williama Shakespeara uvedie v spolupráci so špičkovými sólistami Slovenského divadla tanca 5. 10. 2017 o 19.00 hod. na doskách divadelnej sály Domu kultúry. Vstupné: 18€ v predpredaji; 22€ od 1. 10. 2017. Čítajte ďalej

DS Divosud: premiéra Gogoľovej hry

perexVšetkých milovníkov ochotníckeho divadla pozývame v utorok,  26. 9. o 19.00 hod. na premiéru divadelnej inscenácie Nikolaja Vasilijeviča Gogoľa „Ženba alebo výlomky z Gogoľa“ v podaní rimavskosobotského divadelného súboru DIVOSUD. V grotesknej hre o malomeštianskom živote účinkujú: Terka Maksi, Hela Chrenková, Naďa Garayová, Roman Čarnoký, Robo Čapucha, Miro Kopec a  Dušana Májošová. Scéna a kostýmy: Eva Weiterschützová. Vstupné: 2€ dospelí/ 1€ mládež / dôchodcovia zdarma. Inscenáciu z verejných zdrojov podporil FPU.

Čítajte ďalej

Nová inscenácia Divosudu o J. Hollom

perexDivadelný ochotnícky súbor dospelých DIVOSUD pri MsKS v Rimavskej Sobote Vás pozýva na premiéru inscenácie Ctihodný pán z Maduníc 13. decembra 2016 o 18.00 hod. v divadelnej sále DK. Inscenácia je venovaná epizódam zo života klasicistického básnika Jána Hollého, je satirickým pohľadom na ľahostajnosť súčasníkov k dielu tohto mimoriadneho poetického zjavu v našich dejinách. Účinkujú: Naďa Garayová, Pavol Belán, Helena Chrenková, Roman Čarnoký, Terézia Maksi, Miroslav Kopec a Eva Weiterschützová. Scenár a réžia Ľubo Šárik. Vstupné: dospelí 2€ / deti a seniori 1€.

Čítajte ďalej

Na námestí klaun i divadlo SkuFraVon

DaD - Skús cirkus perexDivadelná prehliadka DIVADLO A DETI každoročne prináša do Rimavskej Soboty to najlepšie z ochotníckeho divadelného života v kategórii dospelých hrajúcich pre deti zo Slovenska. Okrem súťažnej časti sú verejnosti venované štyri divadelné predstavenia hostí. Detské publikum bude mať možnosť vyskúšať si spolu s Jurajom Benčíkom, dlhoročným klaunom Cirque de Soleil, „ako chutí cirkus“. Vo štvrtok 2. júna 2016 o 17.00 hod. ich na Hlavnom námestí vovedie

Čítajte ďalej

25. ročník DIVADLO A DETI 2016

perexBlíži sa jubilejný XXV. ročník celoštátnej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti s názvom Divadlo a deti, ktorý prináša do Rimavskej Soboty program hodný jubilea. Počas troch júnových dní (2. – 4. júna 2016) sa v priestoroch rimavskosobotského DK stretne približne 150 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 10 kolektívov, ktoré postúpili z krajských prehliadok, dva vynikajúce profesionálne divadlá, klauna, ktorý pôsobil v Cirque de Soleil a v neposlednom rade aj dve predstavenia rimavskosobotoských ochotníkov.

Čítajte ďalej

Inscenácia Matka v podaní Rimavskosoboťanov

Divosud matka perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 7. 4. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na druhú premiéru hry Júliusa Barč – Ivana v úprave Ľubomíra Šárika MATKA. Inscenáciu pre Vás pripravili členovia ochotníckeho divadelného súboru Divosud. V hlavných úlohách sa predstavia známi rimavskosobotskí herci Naďa Garayová, Roman Čarnoký, Miroslav Kopec, Helena Chrenková a Pavel Belán. Vstupné 2€/ mládež a dôchodcovia 1€. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Matka v podaní domáceho DS Divosud

perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 26. 11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na premiéru hry Júliusa Barč – Ivana v úprave Ľubomíra Šárika MATKA. Inscenáciu pre Vás pripravili členovia ochotníckeho divadelného  súboru Divosud. V hlavných úlohách sa predstavia známi rimavskosobotskí herci Naďa Garajová, Roman Čarnoký, Miroslav Kopec, Helena Chrenková, Barbara Gembická, Pavel Belán a Michal Szabó. Vstupné 2€/ mládež a dôchodcovia 1€. Predaj vstupeniek na mieste. Inscenácia vznikla s podporou MKSR.

Čítajte ďalej

Rimavskosobotskí bábkari pozývajú na premiéru novej hry

karneval perexBábkarský súbor dospelých BADIDO uvedie v stredu 1. 4. o 18.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote verejnú generálku bábkovej hry s maskami s názvom Karneval na popravisku. V minulom roku sme si pripomenuli 25. výročie od  založenia súboru, ktorý od vtedy nepretržite pracuje pri MsKS. Príbeh Karneval na popravisku napísal podľa renesančnej lyriky a troch príbehov z Boccacciovho Dekameronu Karel Brožek. Pre súbor ho upravil a režíroval Ľubo Šárik. V inscenácii zaznejú pekné pesničky a kolektívna herecká výpoveď smeruje skôr k staršiemu publiku.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »