Viktória Bajová: Krajinou – nekrajinou

bajová perexSrdečne Vás pozývame v piatok, 16. 2. 2018 o 16.00 hod. na otvorenie autorskej výstavy mladej študentky Viktórie Bajovej. Výstava z názvom “Krajinou – nekrajinou” predstaví tvorbu autorky, ktorá najradšej maľuje krajinky, prírodu, kvety suchým pastelom alebo akrylom. Výstava potrvá do 20. 3. 2018. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod.

Čítajte ďalej

Margaréta Tholtová: olejomaľba

perexPozývame Vás na vernisáž druhej autorskej výstavy rodáčky z Rimavskej Soboty Margaréty Tholtovej s názvom Z roka na rok. Výstavu otvoríme vo štvrtok, 7. 12. 2017 o 17.00 hod. v Galérii Ganevia v Dome kultúry. Výstava bude stručným prierezom doterajšej autorskej tvorby s dominantnou prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia. V Galérii Ganevia ju môžete vidieť do 31. 1. 2018, vstup je zdarma.

Čítajte ďalej

Letavské diela v Galérii Ganevia

náramky perexV Galérii Ganevia sú vystavené diela z 32. ročníka medzinárodného umeleckého tábora výtvarníkov, fotografie, literatúry, divadla, hudby a tanca LETAVY 2017. Výstava artefaktov začala v sobotu 14. októbra o 17.00 hod. vernisážou. Súčasťou programu bolo premietanie videozáznamov a vystúpenie Hudobno-textárskej dielne. Okrem domácich si tento ročník tábora prišlo pripomenúť aj približne 50 účastníkov a takmer tretina lektorov.  Výstava potrvá do 14. 11. 2017. Galéria Ganevia je sprístupnená po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Výstava fotografií Vojtecha Hanka

hank perexV galérii GANEVIA vystavujeme fotografie rodáka z Rimavskej Soboty Vojtecha Hanka. Výstava s názvom „Od analógu k digitálu, z Gemera do sveta“ bude v Dome kultúry sprístupnená do 4. 12. 2017. Je retrospektívou amatérskej fotografickej tvorby autora, postihujúcou jeho vývoj od žánrovej fotografie cez fotografie krajiny a jazzu až po sociálne štúdie života. Otvorené: Po – Pia, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

József Jacsmenyík: Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak)

Jacs_miniVšetkých priaznivcov výtvarného umenia pozývame 26. 9. o 17.00 hod. do Galérie Ganevia na slávnostnú finisáž výstavy fiľakovského maliara Jozefa Jacsmenyíka. Expozícia s názvom Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak), ktorej dominujú krajinkárske motívy, predstavuje diela vytvorené rôznymi technikami s prevahou olejomaľby, akvarelu a orechového moridla. Výstava sa realizuje pri príležitosti životného jubilea autora. Čítajte ďalej

Výstava Stretnutia v Ganevii

perexV piatok 14. júla 2017 sme Galérii GANEVIA privítali nových výtvarníkov. Svoje diela predstavujú amatérski umelci z dvoch umeleckých združení. VYP Gallery zastupuje Mgr. Svetlana Bornayová z Vyšnej Pokoradze, ktorá vystavuje abstraktné diela maľované technikou olej, resp. akryl na plátne a z počiatočného obdobia svojej tvorby priniesla pár impozantných prác, olej na dreve. ART MATEHORN reprezentujú dvaja bratislavskí umelci. Jozef Máté a Renáta Hornová. Výstava je prístupná na požiadanie v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod., do 20. 8. 2017, vstup zdarma. Vystavené diela sú predajné.

Čítajte ďalej

Výstava Jána Michalika

perexPozývame Vás na prehliadku autorskej výstavy Soboťana Ing. Jána Michalika pri príležitosti jeho životného jubilea. Výstava obrazov s názvom Fotorealizmus bude v Galérii Ganevia v Dome kultúry sprístupnená do 20. 6. 2017. Pán Michalik je amatérsky maliar, ktorý sa venuje olejomaľbe, tvorí pre svoje potešenie i potešenie rodiny a priateľov. Jeho tvorba sa dá zaradiť do štýlu fotorealizmus.  Vytvoril približne 400 obrazov, sú to krajinomaľby, figurálna tvorba a zátišia. Tento rok sa dožíva 85 rokov. Vstup bezplatný. Otvorené: po.–pi., 8.00–16.00 hod.

Čítajte ďalej

Raritná výstava vešiakov

perexPozývame Vás na unikátnu výstavu Hnúšťana Mgr. Martina Pliešovského s názvom Odložte si, prosím… Už tušíte prečo je nezvyčajná? My Vám to prezradíme. Obsahuje totiž kolekciu 700 kusov rôznych typov odevných ramienok, ktoré pán Pliešovský zozbieral po dobu piatich rokov. Ak si neviete predstaviť aké rôzne môžu byť vešiaky, tie historické, ale aj vychytené kúsky, príďte na výstavu do Galérie Ganevia v Dome kultúry. Údajne najväčšia kolekcia tohto druhu na svete bude zapísaná do Knihy rekordov. Výstava potrvá do 13. 4. 2017, otvorené po. – pia., 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Novoročenky 2017

novoročenky perexPozývame Vás do Galérie Ganevia na výstavu bienále výtvarnej súťaže malých grafických foriem Novoročenky 2017, do ktorej sa zapojilo 24 ZUŠ z celého Slovenska. O víťazoch v troch kategóriách rozhodla odborná porota v zložení Odborná porota- predseda: Mgr.Art. Jana Bialová,  Mgr. Nikoleta Gečeová a Mgr. Marian Lacko. Organizátorom je ZUŠ Rimavská Sobota. Výstava potrvá do konca februára 2017.

Čítajte ďalej

Pavel Kvoriak oslavuje 60-tku výstavou v RS

nevesty-hol-perexVšetkých milovníkov výtvarného umenia pozývame do priestorov Galerie GANEVIA v Dome kultúry, kde aktuálne prebieha výstava košického výtvarníka Pavla Kvoriaka. Výstavou obrazov oslávuje svoju životné jubileum. A prečo práve v Rimavskej Sobote? V rokoch 1976 – 78 pôsobil v miestnom Dome osvety ako výtvarník a má tu viacero príbuzných, známych a priateľov. Výstava potrvá do 20. 1. 2017, navštíviť ju môžete v po. – pia., 8.00 – 16.00 hod.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »