CESTA MÔJHO ZOTAVENIA

perexOZ Otvorme dvere, otvorme srdcia v spolupráci s psychiatrickým stacionárom Rimavská Sobota a MsKS vás srdečne pozývajú na výnimočnú putovnú výstavu CESTA MÔJHO ZOTAVENIA. Vernisáž sa uskutoční v stredu, 31. 5. o 16.00 hod. v Galérii GANEVIA v Dome kultúry. Výstava potrvá do 16. 6. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Marta Hajnovics: POHYB

perexVšetkých milovníkov výtvarného umenia pozývame do Galérie Ganevia na prehliadku výstavy Marty Hajnovics: Pohyb. Vystavujúca výtvarníčka je rodáčka z Rimavskej Soboty, tu žije a tvorí. Je členkou Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku a svojimi olejomaľbami sa predstavila už v rôznych mestách Slovenska a Maďarska, ale aj v Rakúsku, Francúzsku a Španielsku. Teší nás, že jej prvú samostatnú výstavu v RS môžeme usporiadať práve u nás. Výstava potrvá do 25. 5. 2023, otvorené po – pia, 8.00 – 16.00 hod., vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Tünde Ádámová: MIRELLY

perexVýstava Tünde Ádámovej MIRELLY je ukážkou jej 30 ročnej tvorby. Zahŕňa akrylové maľby, grafiky, kombinované techniky a diela využívajúce rôzne predmety, ako mušle, kúsky odevu, zakomponované do obrazu. Jej inšpiráciou je príroda a najmä pocity, či už je to radosť alebo smútok, ktoré intuitívne pretaví do svojho diela. Jej obrazy sú plné farieb a fantázie. Pozývame Vás na jej prehliadku do priestorov Galérie GANEVIA v DK. Výstava potrvá do 8. 4. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

NEBO VŠETKO VIDÍ

NVV perexPozývame Vás na výstavu malieb našich ukrajinských priateľov  Alyony Yasenevy a Valeriya Stratiuka s názvom NEBO VŠETKO VIDÍ.  Obaja sa narodili na Ukrajine, obaja študovali na Akadémii umení v Kyjive. Aktuálne však žijú a tvoria v Rimavskej Sobote. Zúčastnili sa mnohých výstav a plenérov, naposledy vlani na letnom tábore umenia LETAVY. V roku 2022 realizovali aj výstavu v GM múzeu pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny. V Galérii GANEVIA vystavujú  svoje najnovšie diela. Výstavu si môžete pozrieť v pracovné dni, v čase 8.00 – 16.00 hod. do 3.3. 2023. Vstup zdarma.

 

Čítajte ďalej

Rock & Blue(s)

Rock & Blue(s)Pozývame Vás na prehliadku výstavu autorky Margaréty Tholtovej, ktorá svoju výtvarnú tvorbu predstaví v rimavskosobotskej Galérii Ganevia už po tretíkrát. Výstava bude otvorená do 9. novembra 2022 a návštevníci sa v rámci nej môžu zoznámiť s autorkinými olejomaľbami, kresbami a malými nástennými reliéfmi. Pre Tholtovú je charakteristický expresívny štýl, plný energie, ale aj nenápadnej jemnosti. To sa odráža aj v samotnom názve výstavy, ktorú autorka pomenovala Rock & Blue(s). Otvorené v po – pi, 8.00 – 16.00 hod., vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Ján Bitala/svet očami jbArt

perexGaléria GANEVIA a autor predstavujú verejnosti výber z výtvarných prác Jána Bitalu, svet očami jbART. Pozývame Vás na prehliadku výstavy do priestoru v Dome kultúry. Štyridsať ročný autor je absolventom strednej lesníckej školy v Liptovskom Hrádku, ktorá prehĺbila jeho vzťah k prírode získaný už v ranom detstve. Už ako dospelý objavil v sebe radosť z kreslenia a dodnes kreslí pre svoje i vaše potešenie. Výstava je návštevníkom sprístupnená zdarma, v pracovné dni v čase od 8.00 – 15.00 hod. do konca augusta 2022.

Čítajte ďalej

Výstava Štefana Hangácsiho

perexMsKS a Štefan Hangácsi István Vás pozývajú do Galérie GANEVIA v Dome kultúry na prehliadku prvej samostatnej výstavy autora s názvom  Legszebb város Batyi / Poézia Rimavskej Soboty. Témou autorových obrazov je mesto Rimavská Sobota. Inšpirovali ho naše ulice, námestia, budovy, výklady obchodov a obyvatelia, ktorí tu žijú. Kurátor výstavy: Cene gál István. V programe sa prestaví Páko Marika a gitarová skupina Viharvirág. Výstava potrvá do 14. 10. 2020. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.
Čítajte ďalej

Maľba Károlya E. Kissa

perexPozývame Vás v pondelok, 10. 6. o 18.00 hod. do Galérie Ganevia na finisáž  výstavy  malieb Károlya E. Kissa, ktorá je venovaná jeho pamiatke. Rodák z Čiernej (okres Trebišov) vyštudoval grafiku v Košiciach, maľovaniu sa začal venovať pod vplyvom akademického sochára Bélu Löfflera. Jeho tvorba nie je Rimavskosoboťanom celkom neznáma. Keďže sa priženil do nášho mesta (manželka Sarolta Nagyferenc), neraz sme sa mohli pokochať jeho obrazmi.

Čítajte ďalej

Aranymetszés – Zlatý rez

zlatý rez_perexPozývame Vás na prehliadku výstavy Aranymetszés – Zlatý rez do Galérie Ganevia v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Na výstave sú diela účastníkov tohtoročného výtvarného sympózia v Ceredi, ktorí sú zároveň členmi klubu maliarov „Aranymetszés – Zlatý rez“ v Rimavskej Sobote. Kurátorom výstavy je Cene gál István, výstava potrvá do 11.10. 2018. Organizátorom výstavy je OZ Oxymoron a realizuje sa s  finančnou podporou FPKNM.
Čítajte ďalej

Patchworkové prešívané nápady

perexPozývame Vás do Galérie Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry na prehliadku výstavy patchworkových diel pani Sarolty Timcsák – Haltenbergerovej, ktorá je členkou košického Patchworkového klubu. Jej výtvory sú umeleckými dielami, ktoré si vyžadujú veľkú dávku tvorivosti, schopností ale aj nekonečnú trpezlivosť.  Výstavu môžete bezplatne navštíviť do konca augusta. Otvorené: po – pia, 8.00 – 15.00 hod.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »