Svet mojimi očami

perexVšetkých milovníkov výtvarného umenia pozývame do Galérie Ganevia na prehliadku autorskej výstavy Tamary Vaňkovej Svet mojimi očami. Pani Tamara je rodáčka z Hnúšte a pred šiestimi rokmi sa opäť vrátila do regiónu a žije v Rimavskej Sobote. Od útleho detstva rada kreslila a maľovala. Tesne pred dôchodkom, vo svojich 60-tich rokoch, sa rozhodla vrátiť k maľovaniu, čomu sa venuje doteraz ako amatér samouk. Vo svojich obrazoch sa snaží zobraziť predovšetkým prekrásnu slovenskú prírodu a náš krásny región. Výstava potrvá do konca apríla 2024. Otvorené: po. – pi., 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Paleta mladých umelcov 2024

perexVýstava s názvom Paleta mladých umelcov je putovná výstava prác žiakov výtvarných odborov ZUŠ z regiónov Novohradu, Gemera a Malohontu. Na 13. ročníku výstavy môžete uvidieť práce žiakov 12 ZUŠ. Svoje práce tam majú aj žiaci z rimavskosobotskej ZUŠ-ky. Výstavu v  Galérii Ganevia môžete navštíviť od 23. 2. do 8.3. 2024. Otvorené v po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

GYŐRFI ANDRÁS – výstava

perexGaléria GANEVIA prináša výstavu diel umeleckého maliara, ilustrátora, grafika, výtvarného dizajnéra a spisovateľa Győrfi Andrása. Výstava potrvá do 8. 12., otvorené po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Organizátorom výstavy je OZ Oxymoron, z verejných zdrojov ju podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín. András Győrfi sa narodil v Kaposvári.  Jeho otcom bol architekt Endre Győrfi, účastník olympijských hier 1948 v Londýne, brankár maďarskej reprezentácie vo vodnom póle.

Čítajte ďalej

Maľovaná dedičnosť

perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 14. 9. o 14.30 hod. do Galérie GANEVIA na vernisáž výstavy obrazov MAĽOVANÁ DEDIČNOSŤ. Svoje diela budú v jednom priestore prezentovať soboťanky Katarína Geistová a jej vnučka Viviána Bálintová. Uvidíte maľby krajiniek olejovými farbami a tiež abstraktné maľby maľované akrylom. Výstava potrvá do 10.10. 2023. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Portréty podľa Šarloty Bottovej

Šarlota_perexPozývame Vás do Galérie GANEVIA v Dome kultúry na prehliadku výstavy PORTRÉTY PODĽA ŠARLOTY BOTTOVEJ. Talentovaná výtvarníčka Šarlota Bottová pochádza z Veľkých Teriakoviec a momentálne žije v Hnúšti. Je samouk, väčšinu teoretických poznatkov čerpá samoštúdiom z odbornej literatúry a z internetu. Neustále na sebe pracuje.  V jej tvorbe dominuje predovšetkým kresba portrétov známych osobností z kultúrneho, spoločenského i politického života.  Výstava potrvá do 8. 9. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

CESTA MÔJHO ZOTAVENIA

perexOZ Otvorme dvere, otvorme srdcia v spolupráci s psychiatrickým stacionárom Rimavská Sobota a MsKS vás srdečne pozývajú na výnimočnú putovnú výstavu CESTA MÔJHO ZOTAVENIA. Vernisáž sa uskutoční v stredu, 31. 5. o 16.00 hod. v Galérii GANEVIA v Dome kultúry. Výstava potrvá do 16. 6. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Marta Hajnovics: POHYB

perexVšetkých milovníkov výtvarného umenia pozývame do Galérie Ganevia na prehliadku výstavy Marty Hajnovics: Pohyb. Vystavujúca výtvarníčka je rodáčka z Rimavskej Soboty, tu žije a tvorí. Je členkou Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku a svojimi olejomaľbami sa predstavila už v rôznych mestách Slovenska a Maďarska, ale aj v Rakúsku, Francúzsku a Španielsku. Teší nás, že jej prvú samostatnú výstavu v RS môžeme usporiadať práve u nás. Výstava potrvá do 25. 5. 2023, otvorené po – pia, 8.00 – 16.00 hod., vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Tünde Ádámová: MIRELLY

perexVýstava Tünde Ádámovej MIRELLY je ukážkou jej 30 ročnej tvorby. Zahŕňa akrylové maľby, grafiky, kombinované techniky a diela využívajúce rôzne predmety, ako mušle, kúsky odevu, zakomponované do obrazu. Jej inšpiráciou je príroda a najmä pocity, či už je to radosť alebo smútok, ktoré intuitívne pretaví do svojho diela. Jej obrazy sú plné farieb a fantázie. Pozývame Vás na jej prehliadku do priestorov Galérie GANEVIA v DK. Výstava potrvá do 8. 4. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

NEBO VŠETKO VIDÍ

NVV perexPozývame Vás na výstavu malieb našich ukrajinských priateľov  Alyony Yasenevy a Valeriya Stratiuka s názvom NEBO VŠETKO VIDÍ.  Obaja sa narodili na Ukrajine, obaja študovali na Akadémii umení v Kyjive. Aktuálne však žijú a tvoria v Rimavskej Sobote. Zúčastnili sa mnohých výstav a plenérov, naposledy vlani na letnom tábore umenia LETAVY. V roku 2022 realizovali aj výstavu v GM múzeu pri príležitosti Dňa nezávislosti Ukrajiny. V Galérii GANEVIA vystavujú  svoje najnovšie diela. Výstavu si môžete pozrieť v pracovné dni, v čase 8.00 – 16.00 hod. do 3.3. 2023. Vstup zdarma.

 

Čítajte ďalej

Rock & Blue(s)

Rock & Blue(s)Pozývame Vás na prehliadku výstavu autorky Margaréty Tholtovej, ktorá svoju výtvarnú tvorbu predstaví v rimavskosobotskej Galérii Ganevia už po tretíkrát. Výstava bude otvorená do 9. novembra 2022 a návštevníci sa v rámci nej môžu zoznámiť s autorkinými olejomaľbami, kresbami a malými nástennými reliéfmi. Pre Tholtovú je charakteristický expresívny štýl, plný energie, ale aj nenápadnej jemnosti. To sa odráža aj v samotnom názve výstavy, ktorú autorka pomenovala Rock & Blue(s). Otvorené v po – pi, 8.00 – 16.00 hod., vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »